رشد ۱۲ درصدی پرداخت صدقه در استان اصفهان
کد خبر: 962237
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Jx
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اصفهان:
پرداخت صدقه توسط مردم نیکوکار استان اصفهان در سه‌ماهه نخست امسال با رشد ۱۱,۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از ۷ میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان، مهدی رنجکش، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه مردم نیکوکار استان در سه‌ماهه نخست امسال بیش از هفت میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱,۷ درصد رشد داشته است.

وی کمک‌های مردمی به این نهاد را در چهار دسته کلی صدقه، زکات، اکرام ایتام و فرزندان محسنین و کمک‌های مبتنی بر نیاز مددجویان، قابل جمع‌بندی دانست و گفت: علاوه بر رشد ۱۱,۷ درصدی پرداخت صدقه در استان در سه‌ماهه نخست امسال شاهد رشد چشمگیر این نوع کمک های مردمی نیز هستیم.

رنجکش رشد بالای پرداخت کمک مردمی در استان اصفهان را ناشی از خیراندیشی و مسئولیت‌پذیری مردم نیکوکار استان اصفهان معرفی کرد و گفت: باوجوداینکه در سال‌های سختی ازنظر اقتصادی قرار داریم و تنگناهای معیشتی همه خانوارهای شهری و روستایی در استان را به‌نوعی درگیر کرده است ولی باز شاهد افزایش چشمگیر توجه مردم استان اصفهان به همشهریان نیازمند خود هستیم.

وی افزود: این مسئله نشانگر این است که اصفهانی‌ها حتی در شرایط سخت همشهریان نیازمند، ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد را فراموش نمی‌کنند.

رنجکش کمک‌های مبتنی بر نیاز را دربرگیرنده طیف وسیعی از مشارکت‌های مردمی عنوان کرد و افزود: کمک به جهیزیه، بهداشت و درمان، تحصیل، زیارت، معیشت، مسکن، اطعام و افطاری و سبد کالا ازجمله مهم‌ترین کمک‌هایی است که مبتنی بر نیاز مددجویان توسط مردم نیکوکار و خیر تأمین‌شده و توسط کمیته امداد در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اصفهان کمک به سایر هم‌میهنان در بلایای طبیعی ازجمله سیل و زلزله را نیز ازجمله موارد مهم کمک‌های مبتنی بر نیاز اعلام کرد و گفت: مردم نیکوکار استان اصفهان در جریان سیل فروردین در گلستان، لرستان، خوزستان و سایر نقاط کشور؛ حماسه بزرگی در مهرورزی و نیک‌نفسی آفریدند و بیش از ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به‌صورت نقد و کالا برای توزیع در میان آسیب دیدگان در اختیار کمیته امداد استان اصفهان قراردادند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار