چرا به «کثافت‌خانه»‌های خود بازنمی گردید؟!
کد خبر: 962208
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042JU
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
ترامپ به رنگین پوستان:
رئیس‌جمهور امریکا بار دیگر زن‌ستیزی و در عین حال سفیدبرترپنداری خود را آشکارا به نمایش گذاشت، آن‌هم با حمله توئیتری به چهار زن رنگین‌پوست نماینده کنگره و اینکه باید به «کثافت خانه»‌های خود برگردند. البته بیگانه‌ستیزی ترامپ به همین جا ختم نمی‌شود. پیرو این سیاست برخورد شدید ترامپ با مهاجران، مهاجران غیرقانونی همزمان با حمله مأموران اداره مهاجرت و گمرک امریکا به ۱۰ شهر این کشور، در حال ذخیره مواد غذایی هستند و قصد دارند با پرده‌های کشیده و چراغ‌های خاموش در خانه‌های‌شان بمانند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: دونالد ترامپ، در توئیتی علیه الکساندرا اوکازیو کورتز، ایلهان عمر، رشیدا طلیب و آیانا پریسلی از جناح «پیشرو» حزب دموکرات در کنگره گفته که آن‌ها «اصالتاً» از کشور‌های دیگری آمده‌اند و بهتر است به کشور‌های خود بازگردند و مشکلات آنجا را حل کنند. کشور‌هایی که به ادعای ترامپ، دولت‌های «ناکارآمد، فاسد و فاجعه‌باری» دارند. طلیب، متولد شهر دیترویت در ایالت میشیگان است. پریسلی در شهر سینسیناتی در ایالت اوهایو به دنیا آمده است. اوکازیو کورتز هم همشهری رئیس‌جمهور از نیویورک است. فقط ایلهان عمر است که در این جمع متولد کشور دیگری است. او در سومالی به دنیا آمده و در جریان جنگ‌های داخلی این کشور با خانواده‌اش به امریکا پناهنده شده است.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا در پیامی توئیتری نوشت: خیلی جالب است که زنان دموکرات «پیشرو» کنگره که اصالتاً از کشور‌هایی آمده‌اند که دولت‌های‌شان یک فاجعه کامل هستند و بدتر آنکه اکثر آن‌ها فاسد‌ترین و بی‌کفایت‌ترین دولت‌های جهانند (اگر اصلاً دولتی فعال داشته باشند) حالا با صدای بلند و لحنی تهاجمی به مردم امریکا که بزرگ‌ترین و قدرتمند‌ترین ملت روی زمین هستند، می‌گویند دولت ما چگونه باید اداره شود. ترامپ در ادامه نوشت: چرا به جا‌های درب و داغون و پر از کثافتی که از آن آمده‌اند برنمی‌گردند و به درست کردن آن‌ها کمک نمی‌کنند؟ بعد برگردند و به ما نشان دهند چطور این کار را کرده‌اند! این جا‌ها (کشورها) بدجوری به کمک شما نیاز دارند، اما نمی‌توانید به اندازه کافی سریع از کشور خارج شوید. ترامپ در ادامه البته نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان را از حملات خود بی‌نصیب نگذاشته و نوشته است‌: مطمئنم نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا خیلی خوشحال می‌شود که سریعاً هماهنگی‌های سفر مجانی را انجام دهد. چهار نماینده مورد اشاره ترامپ برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸ به سمت خود انتخاب شدند و در انتقاد از ترامپ گوی سبقت را از هم‌حزبی‌های خود هم ربوده‌اند. آن‌ها با جناح اهل مسامحه دموکرات به رهبری نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان هم اختلاف نظر اساسی دارند؛ اختلافاتی که با نگاهی به حساب‌های توئیتری این نمایندگان و همین طور سخنرانی‌های‌شان به وضوح دیده می‌شود.
نمایندگانی که هدف حمله دونالد ترامپ بودند، زنانی هستند که سفیدپوست به حساب نمی‌آیند. یکی از آن‌ها تبار فلسطینی دارد، یکی لاتین‌تبار است، یکی از سومالی آمده و دیگری سیاه‌پوست است. به این ترتیب اختلافات بخش‌های مصالحه‌جوی حزب رقیب در برابر بخش‌های رادیکال‌تر آن فرصتی را برای رئیس‌جمهور امریکا فراهم کرده تا تحریک طرف مقابل و تشدید اختلافات مخالفان را دامن بزند.
انتقاد درون‌حزبی دموکرات‌های رادیکال‌تر به پلوسی بعد از آن شدت گرفت که پلوسی برای بهبود وضع پناهجویان و مهاجران در شهر‌های مرزی امریکا راضی به اختصاص بودجه شد؛ امری که سبب شد اعتراضات چهار نماینده مذکور که نقش محوری در انتقاد از سیاست‌های مهاجرتی ترامپ دارند و معتقدند زندان‌های مهاجران باید برچیده شوند و نه اینکه پول بیشتری بگیرند، شدت بگیرد. بماند که این چهار نماینده از چهره‌های کلیدی جناح چپ حزب برای پیشبرد طرح استیضاح ترامپ به حساب می‌آیند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، یک روز پس از انتشار سخنان نژادپرستانه علیه چهار نماینده زن رنگین‌پوست کنگره که عضو حزب دموکرات نیز هستند، تلاش کرد برای فرار از عواقب اظهاراتش، دلیل‌تراشی کند. به نوشته روزنامه ایندیپندنت، او روز دو شنبه در توجیه لحن تنفرآمیز و نژادپرستانه‌اش گفت: «بسیار ناراحتم که می‌بینم دموکرات‌ها از کسانی حمایت می‌کنند که درباره کشورمان بسیار بد صحبت می‌کنند و به علاوه، کسانی که با شوری مهارگسیخته و واقعی، از اسرائیل متنفر هستند.» ترامپ گفت: «نباید اجازه داد لحن زننده و چیز‌های وحشتناکی که درباره ایالات متحده می‌گویند بی‌جواب بماند.» وی افزود: «اگر حزب دموکرات می‌خواهد به چنین رفتار‌های شرم‌آوری ادامه دهد، آن وقت بیشتر از قبل مشتاق خواهیم بود سال ۲۰۲۰ شما را پای صندوق رأی ملاقات کنیم.» وی همچنین در حساب توئیتری خود نوشت: «چه زمانی این زنان چپ‌گرای افراطی کنگره از کشور ما، مردم اسرائیل و حتی دفتر ریاست‌جمهوری، به‌خاطر لحن غلطی که استفاده کردند و چیز‌های وحشتناکی که گفتند عذرخواهی می‌کنند. مردم زیادی از آن‌ها و اعمال وحشتناک و زننده‌ای که دارند خشمگین هستند.»

پلوسی: عظمت یعنی سفید کردن امریکا؟!
تعداد زیادی از کاندیدا‌های دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری از جمله «برنی سندرز»، «کامالا هریس» و «الیزابت وارن»، ترامپ را به نژادپرستی متهم و رفتار و سخنان تبعیض‌آمیز وی را محکوم کردند. جو بایدن که طبق نظرسنجی‌ها شانس خوبی برای پیروزی در انتخابات پیش رو دارد در پاسخ به این اظهارات ترامپ، در توئیتر نوشت: «بگذارید شفاف بگویم: نژادپرستی و دیگرهراسی در امریکا جایی ندارد.»، اما رشیدا طلیب در پاسخ توئیت‌های ترامپ باز هم بر لزوم استیضاح تأکید کرد. الکساندرا اوکازیو کورتز هم در چهار توئیت به مصاف ترامپ رفته و خطاب به او نوشته «تو عصبانی هستی» دلیل عصبانیت را هم این طور شرح داده که ترامپ نمی‌تواند بپذیرد زنانی مثل او، ایلهان عمر، رشیدا طلیب و آیانا پریسلی نماینده مجلس هستند. او ادامه داده: «بیش از آنکه نمی‌توانی امریکایی را تصور کنی که به ما رأی داده، نمی‌توانی بپذیری که ما از تو واهمه‌ای نداریم.»
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، در توئیتی به هواداری از همکارانش نوشته است: «وقتی رئیس‌جمهور امریکا از چهار نماینده زن مجلس می‌خواهد که به کشورهای‌شان بازگردند، به ما نشان می‌دهد که برنامه‌اش برای بازگرداندن عظمت به امریکا، سفید کردن دوباره این کشور بوده است.» پلوسی نوشته که تنوع نژادی، نقطه قوت امریکاست و در توئیتی دیگر گفته‌های ترامپ را از سر «بیگانه‌ستیزی» خوانده است.
ایلهان عمر در توئیتر نوشته است که ترامپ از این «عصبانی» است که افرادی مانند او در کنگره هستند که ضد فکر‌های «پر از نفرت» او می‌جنگند.

مهاجران مخفی شده در خانه
گروه «ائتلاف مهاجران» اظهار کرده است، پس از آنکه مأموران اداره مهاجرت و گمرک در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی میامی دیده شده‌اند، مهاجران در خانه‌های‌شان پناه گرفته‌اند، اما هیچ دستگیری‌ای گزارش نشده است. به گزارش ایسنا، این گروه در فیس‌بوک نوشت: آنان مواد غذایی ذخیره می‌کنند و قصد دارند با پرده‌های کشیده و چراغ خاموش در خانه‌های‌شان بمانند. برخی هم به سر کار خود نمی‌روند و در خانه مانده‌اند. به گزارش روزنامه دیلی میل، «شبکه واکنش سریع کلرادو» که فعالان مهاجرتی آن را تشکیل داده‌اند نیز اظهار کرده که گزارش‌های تأیید نشده‌ای از دستگیری سه تن در شهر دنور وجود دارد.
در همین حال، ده‌ها کلیسا در لس‌آنجلس اعلام کرده‌اند که به خانواده‌های مهاجران پناه می‌دهند. به گفته یکی از مقامات آگاه از فعالیت‌های کلیساها، میزان مشارکت کلیسا‌ها به بیشترین حد خود رسیده که نشانگر خشم روزافزون از اقدامات دولت در زمینه مهار است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار