کلیات ۹ بسته اصلاح ساختار بودجه تأیید شد
کد خبر: 962061
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042H7
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۱
رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشت: کلیات چهار‌محور اصلاح ساختار بودجه برای قطع وابستگی به نفت در ۹‌بسته اجرایی به تأیید سران قوا رسیده است.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش «جوان»، ظاهراً در جلسه غیر‌علنی بیش از همه بر دوسالانه بودن بودجه ایراد وارد شده‌است، به نحوی که لاریجانی این تحول را منوط به تأیید در جلسه سران سه‌قوه و سپس تصویب آن در مجلس کرد که نوبخت نیز در این باره گفت: بودجه دوسالانه جزو ابلاغیه مقام معظم رهبری بود. رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اصل موضوع بودجه دو سالانه باید در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه مورد بحث قرار گیرد و در مجلس قوانین آن مصوب شود.
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی طی گفت و گویی، با بیان اینکه اصلاحات اساسی در ساختار بودجه بحثی مفصل و در ابعاد مختلف است، گفـت: این اصلاحات ۱۰‌عنوان کلی دارد که بخشی از آن شامل مالیات، صندوق‌ها و بانک‌ها می‌شود که با توجه به شرایط کشور این اصلاحات می‌تواند به مردم کمک کرده و مشکلات آن‌ها را حل کند، البته باید در این حوزه دقت نظر داشت و به گونه‌ای عمل کرد که فشاری به ملت وارد نشود، بلکه مردم باید از مواهب آن استفاده کنند.
رئیس نهاد قانون‌گذاری کشورمان با اشاره به اینکه کلیات بحث اصلاح ساختار بودجه امروز در مجلس مطرح شد، افزود: جلسات دیگری در این باره در مجلس برگزار می‌شود؛ چراکه این موضوع از بحث‌های مهم کشور بوده و ممکن است برخی از عناوین آن چندسالی به طول بینجامد. این اظهارات نشان می‌دهد که ظاهراً قرار نیست بخش‌هایی از این طرح اصلاح ساختار به زودی عملیاتی شود. اما رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: افق پیش‌بینی را برای منابع و مصارف به صورت دوساله در نظر بگیریم تا با یک اطمینان بیشتر نسبت به آینده تصمیم‌گیری داشته باشیم.
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت‌وگویی درباره جلسه غیرعلنی مجلس درباره اصلاح ساختار بودجه‌ریزی کشور گفت: برای اصلاح ساختار بودجه چهار محور مشخص شد که عبارتند از درآمد‌های پایدار که جایگزین نفت می‌شود، بخش هزینه‌هایی که از آن به عنوان هزینه‌های کارآمد یاد می‌کنیم، بخش ثبات‌سازی در اقتصاد برای توسعه و نهایتاً اصلاح نهادی نظام بودجه‌ریزی کشور.
وی افزود: ۹‌بسته برای این امر تعریف شد که هر یک از این بسته‌ها نیز تعدادی برنامه دارد و در جلسه شورای عالی هماهنگی قوا به تصویب رسید و امروز در مجلس ارائه شد. نوبخت با بیان اینکه بودجه دو سالانه، اطمینان بیشتری نسبت به آینده ایجاد خواهد کرد، تأکید کرد: این امر جزو ابلاغیه مقام معظم رهبری بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار