اصفهانی ها کمترین میزان مصرف سرانه آب شرب را در کشور دارند
کد خبر: 961657
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Ab
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:
سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در حال حاضر سرانه مصرف آب شرب در بخش خانگی در اصفهان ۱۴۹ لیتر می باشد در حالیکه هم اکنون این رقم در کشور بطور میانگین حدود ۱۵۷ لیتر است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،سید اکبر بنی طباء درباره خبری مبنی بر اینکه ۴ کلان شهر از جمله اصفهان رکوردار مصرف آب شرب در کشور  هستند، عنوان کرد:بیش از ۱۰ سال است که از افق طرح آبرسانی اصفهان بزرگ می رسد ولی به رغم  افزایش جمعیت ، آب شرب به صورت عادلانه میان مشترکین در سطح استان  توزیع می شود.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از ۳۰ هزار انشعاب به استان  اضافه می شود تصریح کرد:همه ساله بطور میانگین ۳۰ هزار مشترک به استان اصفهان افزوده می شودند بطوریکه هم اکنون بیش از ۴ میلیون نفر تحت پوشش شرکت آبفا قرار دارند.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به تنها سامانه آبر سانی اصفهان بزرگ تصریح کرد:به دلیل حداکثر ظرفیت تنها سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ هم اکنون در تامین آب شرب مشترکین با کمبود ۲.۲ تا ۲.۵ متر مکعب در ثانیه مواجه هستیم اما با این همه خللی در تامین آب شرب مشترکین به صورت پایدار پدید نیامده است.

بنی طبا فرهنگ صحیح مصرف آب در اصفهان را یکی از عوامل موثردر تامین پایدار آب شرب مشترکین بر شمرد و خاطر نشان ساخت:استان اصفهان در منطقه گرم وخشک قرار دارد بطوریکه میزان بارش در  این استان ۵۰ درصد متوسط بارندگی در کشور است  و بعضا در فصل تابستان دمای هوا به حدود ۴۰ درجه می رسد ولی  مصرف بهینه باعث دسترسی پایدار مردم به آب شرب در اصفهان شده است.

مشاور مدیرعامل با اشاره به افزایش دمای هوا در فصل تابستان اعلام کرد: در فصول گرم سال با بالا رفتن دمای هوا به بیش از ٣٣ درجه نیاز آبی اصفهان افزایش می یابد و شاهد کمبود دو و نیم مترمکعب آب بر ثانیه در آبرسانی هستیم که خوشبختانه  با مدیریت مصرف این کمبود جبران شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ سال از افق طرح آبرسانی اصفهان می گذرد اما با رویکرد سازگاری با کم آبی ،آب شرب مشترکین تامین گردید اظهار داشت:   هم اکنون ۹۰ درصد مشترکین که بالغ بر  ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار آحاد را تشکیل میدهند الگوی مصرف آب را رعایت می کنند که این مهم به دلیل ترغیب و تشویق مردم به فرهنگ درست آب بدست آمد.

وی به نقش رسانه در فرهنگ سازی مصرف درست در جامعه پرداخت و بیان داشت:در چند سال اخیر فعالان رسانه جمعی اعم از رسانه ملی ،مکتوب ،سایبری و شبکه های اجتماعی نهایت همکاری با شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان پیرامون نهادینه کردن مصرف بهینه آب در جامعه با شرکت آبفا استان اصفهان داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر محدودیت منابع آبی خاطر نشان ساخت: در چند سال گذشته با افزایش جمعیت نه تنها به منابع آبی استان اضافه نشد بلکه به دلیل عدم جاری بودن رودخانه در بستر زاینده رود بسیاری ازچاههای متفرقه از مدار بهره برداری خارج شدند و آبدهی چاههای فلمن که یکی از منابع اصلی تامین آب در استان به حساب می آمدند از ۵/۳ مترمکعب در ثانیه به ۳۰۰ لیتر در ثانیه کاهش یافت.

سید اکبر بنی طباء با تاکید بر مصرف بهینه آب در فصل تابستان عنوان کرد:از مردم می خواهیم مصرف صحیح آب را مد نظر قرار دهند به ویژه در ساعات پیک مصرف که بین ساعت ۱۱ تا ۱۷ می باشد همچنین از نصب پمپ به صورت مستقیم بر روی شبکه توزیع آب پرهیز کنند.

وی با اشاره به فرهنگ سازی آب درجامعه گفت: از پدران و مادران می خواهیم در مصرف بهینه آب دقت لازم را مد نظر قرار دهند تا کودکان که آینده سازان کشور هستند فرهنگ مصرف صحیح آب را در کانون گرم خانواده یا د گرفته باشند.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار