فساد فوتبال و ورزش بالاخره دیده شد!
کد خبر: 961584
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00429Q
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
مجلس و سازمان بازرسی به دنبال پول‌های بی‌حساب و کتاب
مسئله فساد حاکم بر ورزش، به‌خصوص فوتبال حرف دیروز و امروز نیست. بحثی است که سال‌ها از آن می‌گذرد و متأسفانه به‌رغم پیگیری‌ها و دغدغه‌های دلسوزان واقعی ورزش از سوی مسئولان بلندپایه خود ورزش و حتی مسئولانی که در مجلس یا قوه قضائیه باید به آن رسیدگی کنند، جدی گرفته نشده است. پول‌های بی‌حساب‌وکتاب، دلالی و بریزوبپاش‌های ناتمام امروز کار ورزش را به جایی رسانده که فساد در آن از هر حوزه دیگری بیشتر است.
فريدون حسن
سرویس ورزشی جوان آنلاین: امروز کار فساد در ورزش به جایی رسیده که اظهرمن‌الشمس است، به گونه‌ای که حالا دیگر رئیس سازمان بازرسی کل کشور از ورود به این مسئله سخن می‌گوید. البته صرفاً ورود و نه اقدامی عاجل و بازدارنده!
ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور می‌گوید: «پرونده‌های بسیاری در ارتباط با این حوزه تشکیل و به مراجع ذی‌صلاح گزارش داده‌ایم. اقدامات لازم را برای برخورد با تخلفات و فساد‌ها در حوزه ورزش انجام دادیم، اما قاعدتاً تمام نمی‌شود، زیرا در این حوزه پول‌های بی‌حساب‌وکتاب زیادی وجود دارد و همه هم می‌گیرند.»
حرف‌های سراج را بگذارید کنار حرف‌های دیروز محمدعلی پور مختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد فساد و تخلفات موجود در عقد قرارداد بازیکنان فوتبال تا متوجه وخامت اوضاع و بی‌خیالی مسئولان شوید. پورمختار به تسنیم گفته بود: «گزارش‌های ناخوشایندی از قرارداد‌های میلیاردی بازیکنان باشگاه‌ها به مجلس واصل شده که واقعاً این قرارداد‌ها در این شرایط اقتصادی که بعضی‌ها محتاج نان شب‌شان هستند،  هیچ توجیهی ندارد. این قرارداد‌ها می‌تواند دلیلی بر وجود فساد پنهانی باشد که در گزارشی که در مجلس نهم تهیه کردیم به آن پرداخته شد. متأسفانه این فساد در فوتبال همچنان ادامه دارد. امیدوارم این پرونده در دوران ریاست آقای رئیسی بر قوه قضائیه رسیدگی و به نتیجه برسد. از فدراسیون فوتبال و شخص آقای تاج هم توقع داریم با جدیت بیشتری به موضوع فساد در فوتبال ورود کند و بررسی‌های لازم را داشته باشد.»
جالب اینجاست که نه پورمختار و نه سراج به این موضوع که بعد از گذشت چند سال پرونده فساد در فوتبال چه سرنوشتی پیدا کرده، اشاره‌ای نمی‌کنند و بدون اینکه توضیحی در این خصوص بدهند و بگویند که چه اقداماتی انجام داده‌اند، صرفاً از ورود به این مسئله حرف می‌زنند و ابراز نگرانی می‌کنند. بدتر از همه این‌ها اینکه بهارستان‌نشینان از فدراسیون‌نشینانی توقع رسیدگی و بررسی دارند که نوع مدیریتشان بر فوتبال باعث به وجود آمدن این میزان فاجعه‌بار فساد در فوتبال شده است!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار