قطار۴ستاره نایاب شد
کد خبر: 961571
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00429D
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
در حالی که معاون مسافری شرکت راه آهن، از الزام رعایت سقف قیمت برای بلیت قطار‌های پنج ستاره خبر داده بود، بلیت این قطار‌ها برای امروز (۱۹ تیر ۹۸) و فردا (۲۰ تیر ۹۸) از ۳۵۰هزار تومان آغاز می‌شود.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش «مهر»، اجبار شرکت راه آهن به شرکت‌های حمل و نقل ریلی مبنی بر «از رده خارج سازی» واگن‌های مسافری بالای ۳۰ سال طی سه سال گذشته و اعمال برخی محدودیت‌ها بر سر قرارداد‌های خارجی این حوزه، سبب‌شده تا بخش حمل و نقل ریلی مسافری با کمبود ناوگان مواجه شود؛ از سوی دیگر، با توجه به اتمام فرآیند ستاره‌دار کردن قطار‌های مسافری و الزام این شرکت‌ها به درج ستاره روی بلیت قطار، در حال حاضر قطار‌های پنج ستاره طبق قانون، از رعایت سقف قیمتی معاف هستند و می‌توانند در ایام پیک سفرها، با قیمت‌های دلخواه بلیت قطار‌های خود را به فروش برسانند.
این اتفاقات در حالی رخ داده‌است که میرحسن موسوی، معاون مسافری شرکت راه‌آهن در نشست خبری خود با خبرنگاران، از طراحی دستورالعملی مبنی بر الزام شرکت‌های حمل و نقل ریلی برای رعایت سقف قیمت بلیت قطار‌های پنج ستاره خبر داده بود. به گفته وی، قیمت بلیت قطار‌های پنج ستاره به صورت آزاد تعیین می‌شود، ضمن اینکه بلیت این قطار‌ها سقف قیمتی ندارند؛ اما حداکثر قیمت بلیت قطار‌های پنج ستاره نباید بیشتر از سه برابر قیمت بلیت قطار‌های چهار تخته چهار ستاره باشد. قیمت بلیت سفر یک طرفه قطار پنج ستاره تهران- مشهد از ۳۵۰ هزار تومان (صرفاً برای مسیر رفت) شروع می‌شود و برای پکیج‌هایی که بلیت قطار همراه با بسته اقامت یک شبه در هتل، در آن‌ها قرار دارد، در مورد هتل‌های چهار ستاره به ۴۷۰ هزار تومان و برای هتل‌های پنج ستاره به ۵۰۵ هزار تومان می‌رسد. همچنین قیمت بلیت قطار پنج ستاره تهران - مشهد برای روز ۲۰ تیر بلیت‌های یک طرفه و بدون بسته اقامت ۴۵۰ هزار تومان و برای بلیت همراه با هتل بین ۵۷۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
گفتنی است به‌رغم قیمت بالای بلیت این نوع قطارها، استقبال خوبی از سوی مسافران صورت گرفته و از ظرفیت این قطار‌ها بین دو تا ۱۰ نفر در هر رام قطار باقی مانده‌است. همچنین بلیت سیستمی هواپیما مسیر تهران - مشهد نیز بین ۶۲۰ تا ۷۲۰ هزار تومان از سوی شرکت‌های هواپیمایی به فروش می‌رسد. این در حالی است که به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، علت بالا بودن قیمت بلیت هواپیما در ماه‌های گذشته، فروش چارتری بلیت به برخی آژانس‌های هواپیمایی از سوی ایرلاین‌ها بود که با وجود ممنوعیت فروش بلیت چارتری از ابتدای بهمن ماه سال گذشته به دستور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و الزام شرکت‌های هواپیمایی به فروش بلیت سیستمی، همچنان برخی ایرلاین‌ها در ایام پیک اقدام به فروش بلیت هواپیما به نرخ دلخواه می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار