۱۱طرح بزرگ صنعتی درقزوین اجرا می‌شود/630 میلیون دلارسرمایه‌گذاری خارجی در استان قزوین داشته ایم
کد خبر: 960526
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041sM
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۳
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین:
مهندس سعید نبیل گفت:۱۱ طرح بزرگ صنعتی در استان در حال اجراست که مهم‌ترین آن صنایع معدن مس طارم با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.
جوان آنلاین/ سعید نبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز ملی صنعت و معدن برگزار شد، اظهار داشت: ۱۱ طرح صنعتی مهم و اثرگذار در استان در حال اجراست که مهم‌ترین آن صنایع مس طارم و معدن چیزه با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۸ درصد است و امیدواریم در تابستان امسال به بهره برداری برسد. وظرفیت اسمی که برای این مجموعه تعریف شده ۱۰ هزار تن در سال است که ۴۵۰ اشتغال در منطقه محروم را ایجاد می‌کند.
وی گفت: این معدن امروز در مرحله تست آزمایشی است و نزدیک به یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این طرح صورت گرفته است و با توجه به فعالیت این صنعت مادر در این بخش می‌تواند صنایع پایین دستی وسیعی برای این منطقه محروم ایجاد کنند.

۱۱ طرح بزرگ صنعتی در قزوین اجرا می‌شود / 630 میلیون دلار سرمایه‌گذاری  خارجی در استان قزوین  داشته ایم
 
وی افزود: طرح بزرگ بعدی استان قزوین طرح تولید ورق آلومینیوم با اشتغال بالای ۱۵۰ نفر است که با پیشرفت فیزیکی بالا در حال اجراست.

سعید نبیل در اد امه گفت اجرای شرکت ویتانا با ۵۱۰ نفر اشتغال، طرح پیشروان تأمین ابنیه در شهرستان تاکستان با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصد و اشتغال ۱۶۳ نفر و پردان کارتن با اشتغال ۲۴۰ نفر و طرح توسعه یونیلیور، اجرای یاس دارو با ۴۰ نفر اشتغال، شیمیایی بهداشت و توسعه شرکت خوشگوار و دیوار صنعت مروارید را از دیگر طرح‌های مهم استان قزوین برشمرد

رونق تولید در دستور کار سازمان صمت استان

وی با اشاره به محور‌های اصلی تعیین شده از سوی وزارت صمت برای ایجاد رونق تولید در کشور و استان قزوین افزود: توسعه تولیدات داخلی، ایجاد اشتغال و توسعه خوشه‌های صنعتی، راه اندازی واحد‌های غیر فعال، انجام بازرسی هدفمند از بنگاه‌های اقتصادی، نظارت بر عملکرد واحد‌های تولیدی، بهره برداری از خدمات فنی مهندسی، پایش طرح‌های صنعتی و نیمه صنعتی، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه میز‌های تخصصی، گسترش کشور‌های هدف صادرات استان، پذیرش هیأت‌های تجاری، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی داخلی و بین المللی، توسعه صنایع معدنی، توسعه واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان، اجرای طرح توانمندی سازی تولید و ایجاد اشتغال از جمله محور‌های اصلی ایجاد رونق تولید در استان هستند.
 
۱۱ طرح بزرگ صنعتی در قزوین اجرا می‌شود / 630 میلیون دلار سرمایه‌گذاری  خارجی در استان قزوین  داشته ایم
 
نبیل گفت: سه هزار و ۹۹۹ پروانه بهره برداری معتبر در استان صادر شده است که ۱۶۲ هزار ظرفیت اشتغال را در استان ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به ۱۰ محصول تولیدی استان، گفت: انواع محصولات فولادی، شیشه، انواع پلاستیک، ظروف چینی، انواع قطعات خوردور، چرخ خیاطی، سی دی و دی وی دی محصولات عمده تولیدی استان هستند.

مقابله با جنگ اقتصادی، نیازمند هوشیاری و همدلی

وی با اشاره به فضای اقتصادی و سیاسی کشور و جنگ تمام عیار اقتصادی دشمنان، افزود: باید در این فضا با همدلی و هم افزایی برای ایجاد امید میان کارآفرینان و صاحبان تولید تلاش کرده و سرمایه گذاری‌های موجود را در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی حفظ نمود.

نبیل گفت: قطعاً جنگ اقتصادی بدون آسیب نیست، ولی می‌توان با هوشیاری رسانه‌ها، بخش خصوصی و دولتی، سیستم قضائی، مجلس شورای اسلامی بسیاری از این آسیب‌ها را کاهش داد.

در ۱۲ ماه سال گذشته ۶۰۵ هزار تن صادرات از استان قزوین داشتیم

رئیس سازمان صمت استان گفت: در ۱۲ ماه سال گذشته ۶۰۵ هزار تن صادرات از استان قزوین به ارزش با سهم ۴/۱ دهم درصد بوده است که به نسبت سال گذشته ۱۲ درصد با ارزش دلار و ۲۶ درصد با محاسبه وزن افزایش داشته است. ومواد غذایی، انواع شیشه‌ها، مواد نفتی و کاشی و سرامیک از مهم‌ترین صادرات استان قزوین بوده است؛ و همچنین در حوزه فعالیت‌های صادرات ۷۳ مورد کارت بازرگانی در سال گذشته در قزوین صادر شده است که در سه ماهه نخست امسال نیز ۱۷ کارت بازرگانی صادر شده است

مهندس نبیل از کسب رتبه نخست تولید و صادرات مواد شوینده در کشور توسط قزوین خبر داد و گفت: در حوزه تولید و صادرات شیشه‌های دارویی رتبه نخست کشور، کاشی و سرامیک رتبه نخست و تنها تولید کننده و صادر کننده چرخ خیاطی و سی دی و دی وی دی هستیم. امروز ما صادر کننده عمده محصولات غذایی، کشمش و محصولات پروفیلی در کشور هستیم.

۶۳۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در قزوین

نبیل با اشاره به ۳۷ سرمایه گذاری خارجی در استان قزوین خاطرنشان کرد: ۶۳۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی این واحد‌های صنعتی در استان قزوین بوده است و کشور‌های افغانستان، آلمان، کره شمالی، سنگاپور، ایتالیا، ترکیه، اتریش، امارات، سوئد، یونان، دانمارک و هلند سرمایه گذاری در استان داشته‌اند.

وی تاکید کرد: سال گذشته با توجه به مشکلات صنایع در قزوین کارگروه رونق تولید با جدیت برگزار و پیگیر مشکلات واحد‌های صنعتی استان قزوین بود که پارسال ۱۷ کارگروه فرعی و ۱۳۸ مصوبه از این کارگروه‌ها استخراج شده است که هر کدام توانسته مشکلات واحد‌های صنعتی را حل کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطرنشان کرد: در این کارگروه توانستیم رتبه سوم پرداخت تسهیلات را در کشور کسب کنیم. ودرپرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی صنایع رتبه سوم و در بحث اعتباری آن رتبه پنجم کشور را به دست آوردیم.

وی عنوان کرد: عمده تسهیلات ما در ۱۶۷ مورد با ۳۵۸ میلیارد تومان عمدتاً برای رفع مشکلات واحد‌های فعال پرداخت شده است. و۲۲ واحد صنعتی استان قزوین ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات نوسازی و بهسازی واحد‌های صنعتی استان دریافت کردند.

۱۱ طرح بزرگ صنعتی در قزوین اجرا می‌شود / 630 میلیون دلار سرمایه‌گذاری  خارجی در استان قزوین  داشته ایم
نبیل افزود: ۵۷ جلسه فرعی، ۲۸۹ مصوبه و ۲۳۶ واحد صنعتی در کارگروه رفع موانع تولید بررسی شده است و تلاش کردیم تا با اجرای این جلسات مشکلات واحد‌های تولیدی استان رفع شود.

همایش تجلیل از صنعتکاران برتر استان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌گردد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به برنامه‌های هفته صنعت و معدن، افزود: دیدار با تشکل‌های صنفی و مدیران سازمان صمت، غبار روبی از مزار شهدا و تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب، دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین، برگزاری همایش تجلیل از صنعتکاران برتر استان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، افتتاح چند طرح صنعتی و نشست با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از جمله برنامه‌های این هفته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی