مددجویان کمیته امداد دفترچه بیمه سلامت دریافت کنند
کد خبر: 960275
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041oJ
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین:
قاسم بهرامی گفت: درسال جاری تفاهم نامه‌ای بین سازمان بیمه سلامت و کمیته امداد حضرت امام خمینی امضاء شد تا یک میلیون نفرافراد تحت پوشش این نهاد به بیمه سلامت متتقل شوند که با اجرای این طرح دراستان قزوین هم ۱۳ هزارمددجو به جمع بیمه شدگان اضافه شدند.
جوان آنلاین: قاسم بهرامی مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین  درنشست هم اندیشی با رسانه‌های گروهی استان قزوین که دراداره کل بیمه سلامت قزوین برگزارشدبا بیان مطلب فوق اظهارداشت: تاکنون ۴۷۰۰ نفرازبیمه شدگان کمیته امداد با تبدیل کارت مددجویی خود به دفترچه بیمه سلامت تحت پوشش خدمات رایگان درمانی قرارگرفته‌اند.

بهرامی با اشاره به مزایای استفاده از دفترچه بیمه سلامت گفت: ازتمامی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی استان قزوین درخواست می‌کنیم برای دریافت دفترچه بیمه سلامت رایگان به ادارات بیمه سلامت و دفاتر پیشخوان که درسطح استان پیش بینی شده است مراجعه کرده و ازاین خدمات برخوردار شوند.

بهرامی درادامه بیان کرد: درسطح کشور ۴۸۰ میلیارد تومان برای پوشش بیمه سلامت مددجویان پیش بینی شده که سهم استان قزوین ۵ میلیارد تومان است که سالانه به این کاراختصاص داده می‌شود.

وی افزود: با اجرای این طرح ضمن تکریم مددجویان دیگرهیچ تفاوت و تبعیضی برای ارائه خدمات درمانی بین مددجویان و سایر گروه‌های جامعه نیست و افراد تحت پوشش می‌توانند از مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی و بخش خصوصی هم استفاده کنند و رضایت آن‌ها جلب شود.
 
مددجویان کمیته امداد دفترچه بیمه سلامت دریافت می‌کنند

بهرامی اظهارداشت: یکی ازویژگی‌های این طرح این است که شاید درگذشته مددجویان کاملاً شناخته شده و تکریم آن‌ها خدشه داربود، اما امروزاین افراد مانند سایرگروه‌ها با تکریم بیشتری مانند سایرشهروندان ازخدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

درکشورهمه باید تحت پوشش یک نهاد بیمه‌ای قرارگیرند

بهرامی بیان کرد: درکشورهمه باید تحت پوشش یک نهاد بیمه‌ای قرارگیرند درحالی که امروز حدود ۱۸ شرکت بیمه درمانی داریم که باید برای رفع این هم پوشانی اقدام کرد و جلوی کسانی که چند دفترچه دارند را نیزگرفت.
مدیرکل بیمه سلامت تصریح کرد: در بیمه‌های درمانی باید برنامه‌ها یکسان شود و سیستم ارجاع نیز تداوم یابد که درحال حاضرروستائیان درمراکز درمانی درروستا‌ها هیچ مشکلی ندارند و سیستم ارجاع انجام می‌شود و با اجرای بیمه سلامت یک گام در گرفتن خدمت به جلو رفته‌ایم و دسترسی به خدمات درمانی روان و گسترده‌تر شده است.

اجرای نسخه الکترونیک درشهرمحمدیه بصورت پایلوت آغازشده است

مدیرکل بیمه سلامت درادامه ازاهمیت اجرای نسخه الکترونیکی خبرداد وگفت: برای حذف کاغذ ازحوزه سلامت و صرفه جویی درهزینه‌ها طرح نسخه نویسی الکترونیک درکشورکلید خورده و دراستان قزوین نیز این طرح به صورت پایلوت وآزمایشی در شهرمحمدیه اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: این طرح دردرمانگاه‌های ملکی آغاز شده واز این پس قرار است پزشکان عمومی تعیین شده به جای نوشتن دارو دردفترچه بیمه آن را درسامانه ثبت کنند و بیمار به هر داروخانه و یا درمانگاه تحت پوشش که مراجعه کند این پرونده دراختیار است و با کد ملی می‌توان نسبت به تحویل دارواقدام کرد.
مددجویان کمیته امداد دفترچه بیمه سلامت دریافت می‌کنند

بهرامی گفت: درگام اول قرار است ۳۰ درصد مراکز درمانی، داروخانه ها، پزشکان عمومی تحت پوشش خدمات نسخه الکترونیک قرارگیرند، اما دردرازمدت دفترچه‌های بیمه حدف شده و با کد ملی همه خدمات درمانی و دارویی به مردم ارائه خواهد شد که این کاربه تسریع درخدمات رسانی و کاهش هزینه‌ها منجر می‌شود.

زندانیان وخانواده آن‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

وی در ادامه گفت: موضوع پوشش بیمه زندانیان از دیگر برنامه‌های امسال است که با امضای تفاهم نامه بین سازمان‌های بیمه سلامت و امورزندان‌ها همه مددجویان و خانواده‌های آن‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرارمی گیرند.

امسال مطالبات از بیمه سلامت را به روز کرده‌ایم

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآورشد: مطالبات بیمارستان‌های خصوصی تا دی ماه سال ۹۷ به صورت علی الحساب و آذرماه تسویه شده و داروخانه‌های خصوصی تا آذرماه ۹۷ تسویه و بقیه بخش‌های سرپایی تا آبان سال قبل تسویه شده است.

بهرامی اضافه کرد: مطالبات اسفند و بهمن بیمارستان‌های دولتی را بدهکارهستیم واز بودجه امسال هم مطالبات فروردین بیمارستان‌های دانشگاه‌ها و بخش خصوصی به صورت علی الحساب داده شده و داروخانه‌ها درفروردین ۹۸ تسویه شده است.

وی گفت: مطالبات اردیبهشت ماه سال ۹۸ داروخانه‌ها درروز‌های آینده پرداخت می‌شود و بقیه مراکز فروردین ماه نیز پرداخت شده و اردیبهشت بزودی تسویه می‌شود.

بهرامی اظهارداشت: مطالبات امسال را به روز کرده‌ایم و ازسال قبل ۲۰ میلیارد تومان بدهی باقیمانده که برای آن هم برنامه ریزی لازم صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: به دانشگاه علوم پزشکی قزوین حدود ۹۰ میلیارد تومان بدهی داشتیم که ۷۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآورشد: سالانه حدود ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی دولت به بخش بیمه‌ای پرداخت می‌شود که سال گذشته در استان ۱۳۸ میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار