۱۷ درصد سهام دولتی بیمه البرز در بورس عرضه می‌شود
کد خبر: 959205
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041X3
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
معاون بورس تهران گفت: ۳۴/۱۷ درصد از باقی‌مانده سهام دولت در بیمه البرز ۲۲ تیر ماه در بورس تهران عرضه می‌شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: سیدجعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی‌سازی قبلااعلام کرده بود که باقی‌مانده سهام دولت در ۱۸ شرکت بزرگ بورسی و فرابورسی به زودی به صورت بلوکی، تجمعی و از طریق مزایده در بورس و فرابورس واگذار می‌شود.
معاون بورس تهران محمود گودرزی در گفت‌وگو با فارس در‌این‌باره گفت: باقی‌مانده سهام شرکت‌های دولتی حاضر در بورس مانند ایران‌خودرو، سایپا، بیمه البرز به زودی واگذار خواهد شد.
وی در مورد اینکه آیا این شرکت‌ها تاکنون نامه اعلام آمادگی برای واگذاری ارائه کردند، گفت: فقط بیمه البرز آگهی مزایده را به شرکت بورس ارائه کرده است و بعد از اینکه قیمت واگذاری در سازمان بورس به جمع‌بندی رسید از طریق بورس آگهی می‌شود.
معاون بورس تهران افزود: شرایط آگهی به صورت عرضه عمده و نقدی خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه بین عرضه عمده سهام با عرضه بلوکی تفاوت وجود دارد، گفت: عرضه باقی‌مانده سهام دولت در این شرکت‌ها به صورت عمده، یکجا و نقد انجام می‌شود.
گودرزی افزود: تاکنون درخواست عرضه باقی‌مانده سهام دولت در شرکت بیمه البرز ارائه شده است، البته هنوز به صورت رسمی اعلام نکردند، به محض اینکه به صورت رسمی اعلام شود، آگهی عرضه آن منتشر خواهد شد.
وی در مورد شرکت‌هایی که در فرابورس حضور دارند، برای عرضه سهام شرکت‌های فرابورسی آگهی شده است.
گودرزی در مورد اینکه اگر قیمت سهام در گذر زمان تغییر کند، چه می‌شود، گفت: این سهام دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی عرضه می‌شود و ارزیابی آن ارتباطی به بورس ندارد.
معاون بازار بورس تهران گفت: در حال حاضر قیمتی که برای سهام بیمه البرز از سوی سازمان خصوصی اعلام شده ۱۵۸۱ ریال است که قیمت تابلوی معاملات در بورس نیز همین رقم است. خود سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده است که عرضه این شرکت‌ها به صورت نقدی و یکجا صورت می‌گیرد و شرایط قیمت‌گذاری را خود دولت از طریق سازمان خصوصی‌سازی تعیین می‌کند و اینکه قیمت پایه این سهام چه باشد، بورس دخالتی در آن ندارد.
وی گفت: ۳۴/۱۷ درصد از باقی‌مانده سهام دولت در بیمه البرز روز ۲۲ تیر ۹۸ از طریق بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌شود و طبق ضوابط سازمان بورس اوراق بهادار تشریفات قانونی برای عرضه این میزان سهام انجام می‌شود.
گودرزی در مورد شرایط معامله باقی‌مانده سهام دولت گفت: معامله به این صورت است که حداقل ۱۰ درصد از ارزش سهام قابل واگذاری در هنگام شرکت در مزایده باید به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی (سمات) واریز شود.
معاون بازار بورس تهران گفت: روز ۲۲ تیرماه ۶۹۴ میلیون سهم به قیمت پایه هر سهم ۱۵۸۱ ریال و در مجموع به ارزش پایه ۱۰۹ میلیارد تومان در بورس تهران به مزایده گذاشته می‌شود و این سهام به صورت عمده و نقدی عرضه می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار