قصاص، مجازات قتل دوست صمیمی
کد خبر: 958853
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041RN
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۶
حکم قصاص مرد جوانی که دوستش را به خاطر مسخره کردن به قتل رسانده بود، تأیید شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، ۲۷‌آبان‌سال‌۹۶، مأموران پلیس از قتل مرد‌۳۰‌ساله به نام مجید در یکی از خیابان‌های ورامین باخبر و راهی محل شدند. با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات در این زمینه آغاز شد تا اینکه در اولین بررسی‌ها پلیس دریافت مرد جوان در جریان درگیری با ضربات چاقوی یکی از دوستانش به نام حامد به قتل رسیده‌است و عامل قتل نیز بعد از ارتکاب جرم به مکان نامعلومی گریخته است.
با ثبت این اطلاعات، پلیس توانست در ردیابی قاتل فراری، وی را دو هفته بعد از قتل شناسایی و دستگیر کند. متهم به پلیس‌آگاهی منتقل شد و در شرح ماجرا گفت: «من و مجید دوست مشترکی داشتیم که روز حادثه هر دو در خانه او مهمان بودیم. آنجا مشغول صحبت بودیم که بین حرف‌ها مجید مرا مسخره کرد و گفت: شبیه مغول‌ها هستم. این حرف مرا ناراحت کرد و به او گفتم متأهل هستی و بچه‌داری. نباید هر حرفی را بزنی و مرا مسخره کنی. انگار حرفم تأثیری نداشت و مجید دوباره مرا مسخره کرد. این شد که عصبانی شدم و با هم درگیر شدیم.» متهم در ادامه گفت: «درگیری ما بالا گرفت و صاحبخانه ما را از خانه‌اش بیرون کرد. وقتی از خانه دوستمان بیرون آمدیم دوباره با مجید داخل خیابان درگیر شدم، ولی این بار شدت درگیری بیشتر شد تا اینکه او با آچار به من حمله کرد و یک ضربه به سرم زد. آن ضربه باعث شد گیج شوم و در اوج عصبانیت با چاقو به گردن او ضربه بزنم. فکر نمی‌کردم ضربه کاری باشد تا اینکه وقتی دیدم او خونین روی زمین افتاده است از ترس فرار کردم.»
با اقرار‌های متهم پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در اولین جلسه رسیدگی به پرونده اولیای‌دم درخواست قصاص کردند، سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و خلاف اظهاراتش گفت: «آن روز حشیش و شیشه کشیده بودم و حالت طبیعی نداشتم. وقتی مقتول مرا مسخره کرد عصبانی شدم و ناخواسته دست به چاقو شدم. نمی‌دانم چطور چاقو به گردن او خورد و منجر به قتل شد.»
در پایان هیئت قضایی بعد از شور متهم را به قصاص محکوم کرد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و از سوی قضات یکی از شعبات مهر تأیید خورد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار