۲۳۰ ورزشکار ناشنوا در کردستان فعالیت دارند
کد خبر: 958742
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041Pa
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
رئیس هیات ناشنوایان کردستان
رئیس هیات ناشنوایان کردستان اظهار داشت: در استان کردستان قریب به ۹۰ نفر ورزشکار ناشنوای خانم و ۱۴۰ نفر ورزشکار آقا در رشته‌های ورزشی مختلف فعالیت دارند.

تیمور جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج اظهار داشت: شهرستان سقز سال گذشته تنها هیات شهرستانی فعال در ورزش ناشنوایان استان بود که امسال هیات شهرستان‌های سنندج، بیجار و کامیاران نیز فعال شدند.

وی افزود: برای شناسایی استعداد‌ها و ظرفیت‌های فعال ورزش ناشنوایان در مدارس استان، جلساتی با آموزش و پرورش برگزار کرده‌ایم.

رئیس هیات ناشنوایان کردستان در ادامه خاطرنشان کرد: با استفاده از طرح استعدادیابی در مدارس توانستیم 60 ورزشکار و استعداد برتر را در شهرستان سنندج شناسایی کنیم.

جعفری خاطرنشان کرد: امسال هیات ناشنوایان استان تیم تنیس روی میز را برای شرکت در مسابقات به کرمانشاه اعزام کرد.

وی افزود: در رشته فوتسال آقایان متین دولتی و میلاد محمدی و در رشته تکواندو بانوان خانم نسیبه شهبازی به اردوی تیم ملی ناشنوایان کشور دعوت شده‌اند.

رئیس هیات ناشنوایان کردستان به رشته‌های فعال ورزشی ناشنوایان در استان گریزی زد و تصریح کرد: رشته‌های ورزشی تنیس روی میز، شطرنج، تیراندازی، تکواندو و بدمینتون در حال حاضر در استان بیشترین فعالیت را دارند.

جعفری خاطرنشان کرد: در استان کردستان قریب به 90 نفر ورزشکار ناشنوای خانم و 140 نفر ورزشکار آقا در رشته‌های ورزشی مختلف فعالیت دارند.

وی به مشکلات هیات ناشنوایان و  ورزشکار در استان اشاره کرد و گفت: نبود فضای ورزشی متعلق به ورزشکاران ناشنوا در استان یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که ورزشکاران استان با آن مواجه هستند.

رئیس هیات ناشنوایان کردستان در پایان، هزینه‌های جاری ورزشکاران را باتوجه به اینکه اکثرا قشر ضعیف جامعه هستند یکی دیگر از مشکلات به حساب آورد و گفت: در حال حاضر خود هیات از بودجه سالانه خود وسایل ورزشی برای ورزشکاران تهیه می‌کند و این امر مستلزم توجه بیشتر به این ورزشکاران از طرف نهادهای مربوط است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار