پاکدل: گرفتن سهمیه المپیک بسیار سخت است
کد خبر: 958167
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041GJ
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵
بدهی ۳ میلیارد تومانی و نگرانی‌های رئیس هندبال
رئیس فدراسیون هندبال از اهالی این رشته خواست تا هندبال را برای بازگشت به شرایط گذشته یاری کنند. اولین نشست خبری علیرضا پاکدل به عنوان رئیس فدراسیون هندبال روز گذشته برگزار شد و علیرضا حبیبی، مربی تیم ملی بزرگسالان نیز شرایط ملی‌پوشان را تشریح کرد.
شیوا نوروزی
سرویس ورزشی جوان آنلاین: رئیس فدراسیون هندبال در ابتدای نشست مشکلات این رشته را زیاد و سخت عنوان کرد: «در این چند ماهی که کار را در فدراسیون شروع کرده‌ام مشکلات و موانع زیادی وجود داشته است. سال مهمی پیش‌روی هندبال ایران است. تیم هندبال ساحلی امروز به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام می‌شود که اولین رویداد مهم تیم ملی بزرگسالان رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ است و پس از آن نیز در بهمن‌ماه مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی رقابت‌های جهانی را در پیش داریم.»

تعطیلی هندبال ملی
پاکدل با اشاره به تعطیلی تیم ملی اظهار داشت: «متأسفانه یک سال تیم ملی تعطیل و به حالت تعلیق درآمده بود. تلاش کردیم تا اردوی تیم ملی را سریعاً تشکیل دهیم. در حال حاضر علیرضا حبیبی به عنوان مربی مسئولیت تیم را برعهده دارد. تنها زمانی به سمت استفاده از سرمربی خارجی می‌رویم که بخواهیم یک مربی تراز اول را بیاوریم تا حداقل آورده‌ای برای هندبال ایران داشته باشد. اگر قرار باشد به سمت مربی دسته‌چندم خارجی برویم، همان کار را مربی ایرانی با کیفیت بهتر انجام می‌دهد.»
رئیس فدراسیون هندبال همچنین بر استفاده از همه ظرفیت‌های هندبال ایران به‌ویژه لژیونر‌ها تأکید داشت: «هدف همه ما برافراشته شدن پرچم ایران است. لژیونر‌ها برای تیم ملی زحمت کشیده‌اند و هندبال ایران نیز زحمات زیادی برای آن‌ها کشیده است. اگر هندبالیست‌هایمان در اروپا بازی می‌کنند به خاطر سرمایه‌گذاری است که در ایران روی آن‌ها شده است. باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد، البته همه باید چارچوبی را که فدراسیون و کادر فنی تعیین می‌کنند، رعایت کنند. بعد از جلسه‌ای که با لژیونر‌ها داشتیم قرار شد که از اردوی بعدی همه آن‌ها در تمرینات حاضر شوند. البته به غیر از سعید برخورداری که رسماً از تیم ملی خداحافظی کرده است.»
انتظار زیاد
علیرضا پاکدل گرفتن سهمیه المپیک را انتظار زیادی خواند: «برای کسب سهمیه المپیک زمان بسیار اندک است و نباید توقع داشت در این زمان کم تک سهمیه مستقیم آسیا را به دست بیاوریم. کار سختی پیش‌روی تیم ملی است، با این حال ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم. رقابت‌های انتخابی جهان را نیز داریم و اگر جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب کنیم، قطعاً در شرایط هندبال ایران تأثیرگذار خواهد بود.»
بدهی مالیاتی و مشکلات اقتصادی از دغدغه‌های اصلی مسئولان فدراسیون هندبال است: «مشکل اقتصادی برای همه فدراسیون‌هاست و در بحث اعزام‌ها نیز تأثیر دارد، حتی اسپانسر‌ها دیگر کمتر به سمت ورزش می‌آیند و باشگاه‌های فوتبال هم با این مشکل روبه‌رو هستند. یک چالش دیگر ما مشکل بدهی‌هاست. متأسفانه در این سال اظهارنامه مالیاتی تنظیم نشده و در کل می‌توانم بگویم که فدراسیون هندبال بدهی ۳ میلیارد تومانی مالیاتی دارد. ضمن اینکه هنوز قانون معافیت فدراسیون‌ها از پرداخت مالیات اجرایی نشده است.»
دغدغه بازی تدارکاتی
علیرضا حبیبی، مربی تیم ملی هندبال نیز در خصوص برگزاری اردو‌های تیم ملی بدون حضور لژیونر‌ها گفت: «اولین اردوی تیم ملی با ۳۹ نفر برگزار شد. اردوی دوم فعلاً با ۲۸ بازیکن پیگیری می‌شود. البته در این اردو لژیونرهایی، چون نصرتی، یوسف‌نژاد، استکی و باباصفری حضور ندارند، چراکه آن‌ها فصل سختی را در اروپا پشت سر گذاشته‌اند و مصدومیت‌هایی دارند. آن‌ها در اروپا فشار زیادی را تحمل کرده‌اند و با اینکه ما انتظار داشتیم آن‌ها هم به تمرینات بیایند، اما اکثرشان با آسیب‌دیدگی روبه‌رو هستند. ضمن اینکه بازیکنان لژیونر تنها در زمان‌هایی که فدراسیون جهانی تعیین می‌کند اجازه حضور در تیم ملی را دارند، علاوه بر این مشکلات دیگری نیز وجود دارد. بازیکنانی که در لیگ داخلی بازی می‌کنند از اسفند سال گذشته از میادین دور بودند و همین موضوع کار را سخت‌تر می‌کند.» بازی‌های تدارکاتی موضوع دیگری بود که حبیبی به آن اشاره کرد: «کادر فنی تقاضای اعزام به تورنمنت‌های بین‌المللی را ارائه کرده، چراکه بازی تدارکاتی برای ما اهمیت زیادی دارد، هم در بازی‌های انتخابی المپیک و هم در قهرمانی آسیا. بازیکنان جوان ما نیاز دارند تا در میادین حضور داشته باشند و تجربه کسب کنند. در رقابت‌های انتخابی المپیک در گروه سختی قرار گرفته‌ایم و بعد از آن نیز در فاصله‌ای کوتاه باید در انتخابی جهانی شرکت کنیم. به تورنمنت ترکیه دعوت شدیم، اما شرط ما برای حضور در این تورنمنت حضور نفرات اصلی و اعزام با ترکیب کامل بود. از آنجا که این شرایط را نداشتیم حضور در ترکیه را کنسل کردیم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار