مصرف برق در استان مرکزی ۱۰ درصد افزایش یافت
کد خبر: 957583
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00416t
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی
مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: میزان مصرف برق این استان در سه ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۸ تا ۱۰ درصد افزایش داشته که در صورت تداوم این روند مجبور به اعمال طرح‌های کنترل مصرف اعم از خاموشی‌های پاره وقت هستیم.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: میزان مصرف برق این استان در سه ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۸ تا ۱۰ درصد افزایش داشته که در صورت تداوم این روند مجبور به اعمال طرح‌های کنترل مصرف اعم از خاموشی‌های پاره وقت هستیم.

محمد الله‌ داد مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به برنامه‌های تعیین شده در راستای کنترل مصرف برق در تابستان اظهار داشت: استان مرکزی در سه ماهه نخست سال 98 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود 8 تا 10 درصد رشد مصرف برق داشته در حالی که هنوز فصل تابستان شروع نشده است.

وی افزود: علی‌رغم اینکه امسال میزان بارش‌ها سبب شد تا آب ذخیره شده در سدها به حد مطلوبی برسد اما این رشد مصرف 10 درصدی پیش از فرا رسیدن زمان پیک مصرف و فصل تابستان نگران کننده است که در صورت تداوم یافتن این روند مصرفی امسال هم مجبور به اعمال کنترل مصرف برق و خاموشی‌های پاره وقتی می‌شویم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: افزایش 10 درصدی میزان مصرف برق نیازمند راه‌اندازی نیروگاه جدیدی است که چنین ظرفیت و منابع مالی برای صرف در این حوزه در کشور وجود ندارد، البته انجام چنین اقدامی نیز برای این حجم از رشد مصرف در کمتر از یک ماه از فرا رسیدن فصل گرما معقول نیست که در نتیجه باید کنترل مصرف جدی اعمال شود.

الله‌ داد ادامه داد: مجموعه توزیع برق استان مرکزی از تمامی مصرف‌کنندگان تعرفه‌های خانگی، کشاورزی، صنعتی، تجاری، عمومی و به‌ویژه ادارات انتظار دارد که مدیریت مصرف را در محیط اعمال کنند.

وی عنوان کرد: در راستای کنترل مصرف برق در فصل گرما جلسات متعددی برگزار شده که در این جلسات مسئله تغییر ساعات اداری نیز مطرح شده و در دستورکار قرار گرفته است تا پس از تائید به ادارت ابلاغ شود، همچنین ادارات، صنایع و بخش تجاری می‌توانند با کنترل مصرف روشنایی و استفاده از وسایل سرماساز در فصل گرما یاری‌رسان ما در عرصه مدیریت مصرف برق باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: پیشنهاد تغییر میزان تعرفه استفاده برق به مجلس ارائه داده شده است اما در واقعیت اعمال این گونه سیاست‌ها پاسخگو نیست زیرا در سال گذشته نیز افزایش تعرفه 10 تا 14 درصدی اعمال شد اما با این حال دو کشور ایران و ونزوئلا در صدر کشورهایی قرار دارند که برق را با نرخ ارزان توزیع می‌کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار