تملک ۲۲۰۰ واحد صنعتی توسط شبکه بانکی
کد خبر: 956928
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040wK
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‎ای وزارت کشور:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‎ای وزارت کشور گفت: در سال گذشته بیش از ۲۲۰۰ واحد صنعتی توسط شبکه بانکی تملک شده‎اند که از این تعداد ۸۳ واحد مربوط به استان آذربایجان‎شرقی است.

بابک دین‎پرست در جلسه مشترک کارگروهتسهیل و رفع موانع تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: آذربایجان‎شرقی جزو استان‎های پایلوت طرح‎های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود و در سال 1397 رتبه اول ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور را از حیث تعداد جلسات برگزاری و اجرای مصوبات به خود اختصاص داده است.

وی افزود: ما پیگیری می‎کنیم تا هر آنچه که قانون اجازه می‎دهد برای سرمایه‎گذاری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی محقق شود؛ مدیران استانی مکاتبات خود را جمع‌بندی و چکش‎کاری کنند تا ما هم شروع به پیگیری و صدور مجوزهای  لازم کنیم.

دین‎پرست اذعان داشت: ما هیچ وظیفه‎ای جز حمایت از واحدهای اقتصادی که دارای فعالیت سالمی هستند نداریم؛ بعضی از واحدهای تولیدی نیز به دلیل شرایطی که ایجاد شده دچار مشکلاتی شده‎اند که باید تلاش کنیم برطرف شوند.

به کار گروه ستاد تسهیل استان اختیار کامل می‎دهیم تا مصوباتش را اجرایی کند

این مسوول تاکید کرد: به نظر می‎رسد مدیران استانی نسبت به رفع مشکلات مبتلابه حرفه‎ای‌تر عمل کنند؛ بنابراین به کار گروه ستاد تسهیل استان اختیار کامل می‎دهیم تا مصوباتش را اجرایی کند.

وی گفت: یک هفته فرصت می‎دهیم تا مشکلات واحدهای تولیدی در استان بررسی و رفع شود و در نهایت به ما ارجاع داده شود تا اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‎ای وزارت کشور ابراز داشت: کار گروه تسهیل یک کلینیک تشخیص بیماری برای واحدهای تولیدی محسوب می‎شود و  اگر واحدی اهلیت، صلاحیت و دارایی دارد اجازه بدهید مورد حمایت قرار گیرد اما اگر واحد تولیدی دچار مرگ مغزی است نباید منابع استان را صرف این واحد و بیت المال را حیف و میل کرد.

 ستاد تسهیل نباید حالت تعارف به خود بگیرد

این مسوول با بیان اینکه جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نباید حالت تعارف به خود بگیرد، افزود: عملکرد مدیران را در برخورد با واحدهای تولیدی به جد رصد و هر جا لازم بود برخورد کنید؛ ما در این جنگ اقتصادی با کسی تعارف نداریم.

وی ادامه داد: بانک‎ها همانطور که برای وصول مطالبات خود تلاش می‎کنند برای آزادسازی وثیقه‎های واحدهای تولیدی و رفع مشکلات مردم نیز تلاش کنند.

دین‎پرست افزود: همه اعتقاد داریم در یک جنگ اقتصادی قرار داریم و مسئله فوری کشور به فرموده مقام معظم رهبری مسئله اقتصادی است؛ به طوری که در سال 1397 از محل طرح رونق تولید 30 هزار میلیارد تومان برای نوسازی بیش از 37 هزار واحد تولیدی در سطح کشور لحاظ شده بود.

وی اذعان داشت: از همین محل در استان آذربایجان‎شرقی 1143 میلیارد تومان برای نوسازی 1943 واحد جذب شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‎ای وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت‎های خود اعلام کرد: در سال گذشته 15 استان کشور با کاهش و 15 استان با افزایش نرخ بیکاری مواجه بودند و نرخ بیکاری در استان آذربایجان‎شرقی از 10.6 درصد در سال 96 به 10.9 درصد در سال 97 رسیده است که از میانگین کشوری 1.1 درصد پایین‌تر است.

دین‎پرست ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی نیز در سال گذشته در 18 استان افزایش و 11 استان کاهش داشته و در دو استان بدون تغییر بوده است.

وی افزود: نرخ مشارکت اقتصادی آذربایجان‎شرقی در سال 97 حدود 1.6 درصد کاهش داشته و از 42 درصد به 40.4 درصد رسیده است؛ میانگین نرخ مشارکت کشور نیز از 40.1 به 40.5 درصد رسیده است.

برچسب ها: موانع ، مشکلات ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار