قهرمانی جاکارتای کیهانی مشکلی ندارد
کد خبر: 956456
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040oi
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
با اعلام سازمان مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی دوومیدانی آزمایش دوپینگ حسین کیهانی، قهرمان دو ۳ هزار متر با مانع بازی‌های آسیایی جاکارتا مثبت اعلام شده است.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: سایت خبری آسوشیتد‌پرس با اعلام این خبر مدعی شده کیهانی از ماده ممنوعه EPO استفاده کرده و فعلاً تمام فعالیت‌های او به حالت تعلیق درآمده است. همچنین این سایت در ادامه گزارش خود به این نکته اشاره کرده است که دونده کشورمان به احتمال فراوان با محرومیتی بیش از چهار سال مواجه خواهد شد.
مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دوومیدانی در این خصوص اعلام کرد: «نامه‌ای شب گذشته از فدراسیون جهانی دوومیدانی IAAF به دست ما رسید که بابت نمونه حسین کیهانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در قطر توضیحاتی را خواستند. تأکید می‌کنم این توضیح در خصوص نمونه دوپینگ حسین کیهانی در قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ در قطر بوده است و تمامی تست‌های حسین کیهانی در مسابقات گذشته از جمله بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ منفی بوده است. حسین کیهانی تمامی تمرینات خود را در ارتفاع ۲۴۰۰ متری انجام داده و تمرین در آن ارتفاع با ترشح بیشتر یک ماده در بدن همراه می‌شود که این موضوع ایجاد شائبه کرده است. ما با تمام قدرت به این مسئله پاسخ خواهیم داد. در اروپا تمرین در این ارتفاع و این مورد متداول نیست و فدراسیون قطعاً در این رابطه توضیحاتی را ارائه می‌دهد. با وجود این، فدراسیون و کمیته پزشکی به دنبال شفافیت حداکثری و حمایت قهرمان ایران هستند. ما بعد از جلسه با حسین کیهانی تمامی اسناد و توضیحات را به فدراسیون جهانی ارسال خواهیم کرد و در انتظار پاسخ خواهیم ماند.» تیمور غیاثی، سخنگوی سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی هم با بیان اینکه پیش از آغاز مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ دوحه مأموران آزمایش دوپینگ از کیهانی، امیر مرادی و احسان حدادی تست دوپینگ گرفتند، گفت: «از کیهانی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نیز تست دوپینگ گرفته شد و مشکلی نبود از این‌رو قهرمانی او در مسابقات بازی‌های آسیایی بدون مشکل به ثبت رسیده است.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار