ورودی فوتبال را نگهبان بگذارید
کد خبر: 956293
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040m5
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱
فريدون حسن
عابربانک فوتبال به زندان محکوم شد. ۲۰ سال؛ برود یا نرود مهم نیست، در زندان سلولی شبیه هتل داشته باشد یا نه مهم نیست، ولی مهم است که تکلیف پول‌هایی که بذل و بخشش کرده چه می‌شود. مهم است که ثابت شد چقدر از پول‌هایی که در فوتبال ریخت‌وپاش می‌شد، پول مردمی بود که این روز‌ها محتاج نان شب‌شان هستند.‌

می‌گفت: متولد ظهر عاشوراست، ولی سرانجامش ۲۰ سال زندان شد، آن‌هم به خاطر بالا کشیدن مال مردم و بذل و بخشش بین فوتبالیست‌ها. حسین هدایتی یک درس عبرت است، درس عبرتی برای فوتبالی‌ها که دیگر اینقدر راحت اسیر متمولان عشق شهرت نشوند و حداقل فیلتری جلوی ورود برخی به فوتبال بگذارند، ولو اینکه این آدم پولش از پارو بالا برود و قرار باشد برای فوتبال خرج کند. حداقل مشخص شود که چه کسی قرار است بیاید و با چه هدفی می‌خواهد در فوتبالی خرج کند که هیچ آورده‌ای ندارد و تمامش ضرر است. راستی درگیرودار دادگاه عابربانک کسی پیدا نشد از او بپرسد این همه پول را با چه هدفی در فوتبال خرج کردی بدون اینکه ریالی برایت سود داشته باشد؟

کسی پیدا نشد که این را بپرسد، اما حداقل مسئولان فوتبال شاید هوشیار شده باشند و به باشگاه‌ها و بازیکنان گوشزد کنند که هر پولی را از هر کسی نگیرند، چراکه ممکن است پول مردم زحمت کشیده باشد که خرج میلیاردر‌های فوتبالیست می‌شود. حسین هدایتی، بابک زنجانی و امیرمنصور آریا فقط نمونه‌هایی هستند که گند کارشان درآمده، والا همین حالا هم در فوتبال داریم کسی را که میلیاردی خرج می‌کند و اسمش را گذاشته خصوصی، حالا چه زمانی پرونده او هم رو شود (که البته چند بار شده) خدا می‌داند، اما نکته اینجاست که باید حواس‌ها جمع شود.

حسین هدایتی راهی زندان شد، اما ضربه‌ای را که به فوتبال ایران زد تا سال‌ها قابل جبران نیست. روزی که به فوتبال آمد، خیلی‌ها از هول حلیم در دیگ افتادند و نفهمیدند که چگونه از او پول می‌گیرند و چگونه خرجش می‌کنند. همان روز هم کسی از هدایتی نپرسید که چگونه بدون هیچ آورده‌ای سکه و پول در فوتبال و ورزش حراج می‌کند. همانطور که از زنجانی نپرسیدند و همانگونه که از آریا سؤال نکردند. این متمولین خیلی خوب متوجه شده بودند که فضای پرحاشیه و پرسروصدای فوتبال محیطی امن برای پولشویی و فرار از دست قانون است. موضوعی که اهالی فوتبال حتی همین حالا هم که هدایتی محکوم شده به آن پی نبرده‌اند و خیلی‌ها از جمله بزرگان ریش‌سفید کرده فوتبال برای اثبات بی‌گناهی هدایتی و خلاصی او از شلاق و بند و جریمه این در و آن در می‌زنند!

عابربانک راهی زندان شد تا فوتبالی‌ها و البته برخی رشته‌های دیگر که چشم به پرداخت‌های آن داشتند، متوجه شوند که تا امروز نه از جیب او، بلکه از جیب مردم می‌خوردند و منت پیروزی‌ها و موفقیت‌هایشان را سر همین مردم می‌گذاشتند. عابربانک رفت زندان، اما یادمان باشد که در ورودی فوتبال یک نگهبان می‌خواهد تا حداقل از تازه‌وارد‌ها بپرسد که هستند و چه می‌خواهند و اگر می‌خواهند سرکیسه را برای فوتبال شل کنند از کجا آورده‌اند که بی‌حساب و کتاب و بدون امید برگشت پولشان، ولخرجی می‌کنند.

فوتبال دیگر عابربانک ندارد و امیدواریم عابربانک بعدی که حتماً خیلی زود پیدایش خواهد شد، حداقل از جیب خودش پرداخت کند و با چشمان باز فوتبالی‌ها وارد فضای این رشته شود. امیدواریم روزی برسد که فوتبال از لوس برخی پول‌های کثیف پاک شود و فوتبالیست چشم به دست این و آن نداشته باشد و هر پولی (به‌خصوص پول مردم زحمتکش) را سر سفره‌اش نبرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار