اعطای تسهیلات حمایتی در مناطق محروم اردبیل
کد خبر: 956204
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040ke
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: در مناطق محروم و روستایی تسهیلات بانکی حمایتی برای سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده تا نرخ بالا مانع از مشارکت بخش خصوصی نباشد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنام جو در بازدید از کارگاه فرش بافی رضی به همراه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: در مناطق محروم عموما این موضوع مطرح است که نرخ 18 درصدی تسهیلات مقبول نبوده و مانع مشارکت سرمایه‌گذار شده است.

وی افزود: در مناطق محروم و روستایی علاوه بر اینکه دولت تسهیلات ویژه‌ای تعریف کرده است، تلاش کردیم تا حد امکان از محل کمک‌های فنی و اعتباری نرخ تسهیلات را به 12 درصد کاهش دهیم که به عنوان مثال در واحد تولیدی شیرآلات بهداشتی واقع در شهرستان گرمی این کمک به سرمایه‌گذار جهت توسعه کار پیشنهاد شده است.

رئیس شورای اداری استان افزود: کمک‌های ویژه به منظور ترغیب سرمایه‌گذاران جهت حضور در مناطق محروم بوده و به دنبال توسعه مناطق محروم، اشتغال‌زایی برای جوانان و ممانعت از مهاجرت از روستا هستیم.

استاندار اردبیل اولویت دولت در حمایت از سرمایه‌گذار را اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: به عنوان مثال ناحیه صنعتی رضی از برج 8 سال گذشته فعال شده و سرمایه‌گذار واحد تولیدی قول اشتغال زایی برای 150 نفر را مطرح کرده که با حمایت‌ها قرار است برای 300 نفر در این واحد تولیدی فرصت شغلی ایجاد شود.

بهنام جو تصریح کرد: هر طرح اشتغال‌زایی در اولویت حمایتی دولت است و انتظار می‌رود تمامی دستگاه‌های اجرایی نیز یاری‌گر آن باشند تا بتوان یکی از دغدغه‌های استان یعنی بیکاری را رفع کرد.

رئیس شورای برنامه ریزی استان همچنین در خصوص دستاوردهای سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: با سفر به شهرستان های پارس آباد، گرمی و مشکین شهر مشکلات بخش روستایی به ویژه واحدهای تولیدی خرد، مورد بررسی قرار گرفت.

وی به بررسی مشکل آبرسانی به 64 روستا در بخش موران گرمی اشاره کرد و افزود: قرار است فاز نخست این پروژه امسال به بهره‌برداری برسد؛ همچنین توسعه فاز دوم ناحیه صنعتی رضی با هدف تولید نئوپان و رزین و توسعه کشت گلخانه‌ای در پارس آباد مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار اردبیل با اشاره به حمایت‌های پیش‌بینی شده از طرح‌های اشتغال‌زای روستایی اظهار کرد: برخی نیازمندی‌ها در سفر رئیس جمهور به استان در مرداد ماه مطرح خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار