معرفی پروژه‌های اولویت دار اقتصاد مقاومتی اردبیل
کد خبر: 956194
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040kU
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل:
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: پروژه‌های اولویت دار اقتصاد مقاومتی استان اردبیل به منظور افزایش اشتغالزایی و رونق تولید معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، داود شایقی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این پروژه ها به منظور افزایش اشتغالزایی تولید مورد توجه دولت قرار گرفته و امید است منجر به رونق تولید در استان شود.

وی با بیان اینکه تحقق رونق تولید نیازمند مشارکت جدی بخش خصوصی و سرمایه‌ گذاران است، گفت: برای رسیدن به یک اقتصاد پویا و توانمند نیازمند توجه جدی به مولفه ‌های تولید اعم از تولید صنعتی ، کشاورزی است تا بتدریج بستر و زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر تولید داخلی فراهم شود.

شایقی اضافه کرد: در کنار بهره‌ گیری از توان نیروی انسانی متخصص و کاربلد باید با مبارزه جدی و گسترده با عوامل و زمینه‌ های رانت و ویژه‌ خواری‌ ها سعی شود تا به مفهوم واقعی رونق تولید اتفاق افتاده و در مسیر تحقق اهداف اشتغال نیز از این ظرفیت و توان استفاده شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی استان اردبیل تولید محوری و رونق تولید را منوط به اجرای اصل 44 و خصوصی‌ سازی در ابعاد واقعی ‌تر ذکر کرد و افزود: در استان برای تحقق شعار سال با تاکید استاندار اردبیل هدف گذاری شده تا ضمن حمایت از صاحبان واحدهای تولیدی راکد و یا نیمه تعطیل نسبت به احیای آنها با تزریق تسهیلات سرمایه در گردش و ایجادی اقدام شود.

شایقی بیان کرد: در مسیر تحقق اشتغال پایدار در استان اردبیل چاره ‌ای جز رونق تولید در ابعاد کشاورزی ، صنعتی ، گردشگری و خدماتی وجود ندارد و امیدواریم در بهترین شرایط و به نیت تحقق اقتصاد پویا وارد کار شده و اهداف متعالی را در این زمینه عینیت بخشیم.

وی گفت: به دور از شعار زدگی و در تحقق شعار سال منویات مقام معظم رهبری را در حوزه رونق تولید باید جامه عمل پوشاند و حلقه مفقوده اقتصاد ایران که تولید و نارسایی‌ های مربوط به آن است با یک برنامه ‌ریزی درست برطرف شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار