اجرای طرح‌های مشترک گردشگری با همکاری جایکا در اردبیل
کد خبر: 956059
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040iJ
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: طرح‌های مشترک گردشگری با همکاری جایکا در اردبیل اجرا می‌شود و مجموعه میراث فرهنگی اردبیل آمادگی خود را در این زمینه اعلام می‌کند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، نادر فلاحی در جلسه هماهنگی تدوین استراتژی توسعه گردشگری شمالغرب کشور در اردبیل اظهار داشت: طرح‌های مشترک گردشگری با همکاری جایکا ( سازمان مستقل بین‌المللی در ژاپن که در زمینهٔ توسعه به کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند) در اردبیل اجرا می‌شود و مجموعه میراث فرهنگی اردبیل آمادگی خود را در این زمینه اعلام می‌کند.

وی با اشاره به این که تعریف برنامه‌های جدید و متنوع گردشگری در استان اردبیل به عنوان یک برنامه مهم کاری در جریان است بیان کرد: علی‌رغم ظرفیت‌های بالقوه استان در بخش گردشگری متاسفانه اردبیل در تعریف مسیرهای از قبل تعریف شده برای گردشگری جایگاهی ندارد که باید در این زمینه مسیر جذاب و متنوعی در سطح ملی و بین‌المللی برای استان تدارک دیده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: طراحی برنامه های گردشگری در سه نوع کوتاه مدت٬ میان مدت و بلند مدت تحقق یافته که با توجه به ظرفیت‌های مختلف استان اجرایی خواهد شد که در این زمینه از ظرفیت و اهداف جایکا در ایران نیز استاده می‌شود تا برای توسعه گردشگری استان برنامه‌های منسجمی تدوین شود.

فلاحی تصریح کرد: اردبیل تکمیل کننده طرح‌های گردشگری استان‌های شمال غرب کشور است در صورتی که بتوانیم همکاری‌های لازم را با جایکا به سطح قابل قبول برسانیم و بی‌شک با تحقق این مهم به توسعه اقتصادی ارزشمند در استان دست می‌یابیم که برای برندسازی تولیدات گردشگری یک اولویت مهم و اساسی است.

وی بیان کرد: اشتغال پایدار گردشگری در استان یک اولویت اسسی است و در این زمینه از جایکا انتظار داریم ما را در تحقق اهداف مورد نظر از جمله ثبت ملی و جهانی آثار تاریخی و گردشگری رهنمون شود تا بتوانیم با رفع مشکلات موجود به اهداف خود دست یافته و در این زمینه به شکل موفق عمل کنیم.

همچنین  تتسو ایزونو بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی تدوین استراتژی توسعه گردشگری شمالغرب کشور در اردبیل اظهار داشت: طبق هدفگذاری‌های انجام یافته اردبیل به قطب گردشگری گردشگران خارجی تبدیل می‌شود و با توجه به این که استان اردبیل دارای ظرفیت‌های مهم بخش گردشگری است درصدد هستیم تا اردبیل را به یک مقصد گردشگری بین‌المللی و ملی تبدیل کنیم.

نماینده جایکا در ایران بیان کرد: حوزه گردشگری استان اردبیل نیازمند تدوین برنامه‌ها و استراتژی‌های مهم و اساسی است که به عنوان یک مقصد گردشگری مناسب برای گردشگران خارجی باید مورد توجه واقع شود و با تعریف راه‌های دسترسی و تعریف برنامه‌ها با در نظر گرفتن داشتن منابع اکوتوریسمی غنی باید مطالعات کامل و منسجم داشته باشیم.

نماینده جایکا در ایران از عملیاتی کردن سه فاز این طرح تصریح کرد: در طول دو ماه فازهای مطالعاتی را به اتمام می‌رسانیم و تا سه سال آینده فاز نهایی به اتمام می‌رسد که بی‌شک اجرای فازهای این طرح در توسعه حوزه گردشگری اردبیل و بالتبع توسعه گردشگری کشور و رونق اقتصاد و اشتغال نقش شایانی ایفا خواهد کرد.

ایزونو تصریح کرد: شناسایی سلایق و نوع افرادی که به عنوان گردشگر و انتخاب اردبیل به عنوان مقصد گردشگری یک امر حائز اهمیت و اساسی است که در این زمینه برنامه‌های خوبی تدوین شده و امیدواریم اقدامات لازم و اساسی ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون شود و همکاری مسئولان و متولیان مربوطه در دستور کار قرار بگیرد.

وی بیان کرد: مسئله مهم دیگری که برای توسعه حوزه گردشگری باید مورد توجه واقع شود امر ماندگاری گردشگران است که باید در این زمینه نیز با انجام اقدامات لازم و اساسی و تدوین برنامه‌های منسجم و هدفمند به اهداف خود جامه عمل پوشانده و شاهد تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار