رعايت اصول امنيتي علت اصلي وقوع جرايم در فضاي مجازي
کد خبر: 952037
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zfR
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
رئيس پليس فتای استان اصفهان:
رئيس پليس فتای استان علت اصلي وقوع جرايم در فضاي مجازي بخصوص در حوزه بانکداري الکترونيک را غفلت کاربران و عدم رعايت اصول امنيتي عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،سرهنگ سيد مصطفي مرتضوي بيان كرد: اينترنت امروزه در سبد هر خانواده ايراني قرار گرفته است و قابليت‌هاي فراوان اين فضا باعث شده کاربران نگاه يک جانبه به فرصت‌ها داشته و از آسيب‌ها و تهديدات غافل شوند و همين امر زمينه ساز وقوع بسياري از جرايم سايبري شده است.
سرهنگ مرتضوي امنيت مطلوب کاربران در فضاي مجازي را مرهون تلاش کارشناسان و ماموران پليس فتا استان دانست و گفت: با اقدامات تخصصي اين پليس، مجرمان سايبري در کمترين زمان ممکن شناسايي، دستگير و به مراجع قضائي معرفي مي‌شوند.
اين مقام انتظامي پيشگيري اجتماعي را گامي مهم در کاهش وقوع جرايم در فضاي مجازي دانست و خاطر نشان کرد: پليس فتا به منظور ارتقاء دانش سايبري شهروندان و تحقق پيشگيري اجتماعي بصورت مستمر، اقدام به برگزاري کلاس‌هاي آموزشي براي جوامع هدف می کند.
وي ادامه داد: استفاده از ساير ظرفيت‌ها به ويژه انتشار توليدات آموزشي و ارائه هشدار در شبکه‌هاي اجتماعي، خبرگزاري‌ها و جرايد گام ديگري است که براي آگاه سازي عمومي انجام مي‌شود.
رئيس پليس فتا استان اصفهان در ادامه توصيه كرد: سواد رسانه‌اي در فضاي مجازي امري ضروري است و کاربران براي مقابله با تهديدات و آسيب‌هاي اين حوزه مي‌بايست سواد رسانه‌اي خود را افزايش دهند و اين نکته قابل تامل است که بسياري از افرادي که در فضاي سايبر طعمه افراد سود جو قرار مي‌گيرند از اطلاعات کافي برخوردار نيستند.
سرهنگ مرتضوی در پايان از شهروندان درخواست نمود در صورت مشاهده موارد مجرمانه در فضاي مجازي، از طريق وب سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمي با ما در‌ ميان بگذارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار