نامی از مربی خاص ببریم اجحاف در حق تراکتورسازی است
کد خبر: 928421
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tWX
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی:
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی،‌ گفت:‌ تلاش می‌کنم، بتوانم این تیم را به مکانی که شایسته آن است رسانده و تراکتورسازی مقامی در شأن مردم فوتبال تبریز و آذربایجان کسب کند.

علیرضا اسدی در نشست خبری خود در حضور اصحاب رسانه، اظهار داشت:  باشگاه تراکتورسازی قدمت طولانی در فوتبال ایران داشته و خوشحال هستم که در خدمت این تیم هستم و تلاش می‌کنم، بتوانم این تیم را به مکانی که شایسته آن است رسانده و تراکتورسازی مقامی در شأن مردم فوتبال تبریز  و آذربایجان کسب کند.

وی گفت: من علاقه‌ای به مصاحبه خصوصی ندارم و آماده هستم هر هفته مصاحبه گروهی و کنفرانس خبری برگزار کنم، اما به صورت اختصاصی مصاحبه نمی‌کنم و حتی در فدراسییون هم بودم همین سیاست را داشتم.

 

* در 26 سالگی به خاطر درسم فوتبال را کنار گذاشتم

اسدی در مورد سوابقش، تصریح کرد:‌  فوتبال من در 26 سالگی در تیم ملی به دلیل درسم تمام شد. در جنگ هم به نوعی شرکت داشتم، من در جنگ ستادی نبودم و در جبهه در عملیات‌ها بودم. رییس بیمارستان به مدت 7 سال بودم. رئیس سازمان فوتبال راه‌آهن به مدت 3 سال بودم و تمامی تیم‌های راه‌آهن زیر نظر من بود. دوران بازیکنی‌ام هم در تیم راه‌آهن بازی کردم و با بسیار از فوتبالیست‌های مطرح همچون قلعه‌نویی،‌ شکورزاده، فرشاد پیوس و مرتضی‌یکه همبازی بودم.

 

* تراکتورسازی باید ساختارش را از دولتی به خصوصی تغییر دهد

وی یادآور شد:‌ باشگاه تراکتورسازی یک ساختار مشخص دارد که دارای مالک، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره است. تغییر ساختار باشگاه دولتی به باشگاه خصوصی در چند مرحله صورت می‌گیرد که بخش اول خود کارکنان باشگاه است. در بخش خصوصی شما نمی‌توانید مدیرعامل باشگاه را محدود به اختیارات کنید. نسبت به مسوولیتش می‌تواند با همه ارتباط برقرار کند و ما به عنوان باشگاه خصوصی در حال تلاش برای عملی کردن این مسئله هستیم.* نقش یک امین و مسئول اجرایی صادق را دارم

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ادامه تأکید کرد:‌ من کار خودم را می‌کنم. نقش یک امین، مشاور و مسوول اجرایی صادق را در باشگاه تراکتورسازی دارم تا بتوانم به راحتی ممیزی کنم. مهم‌ترین کار تغییر ذهن است و باید ساختارمان را درست کرده و ساختار دولتی خود را تغییر دهیم.

 

* نتایج تا به اینجا راضی کننده نبود

اسدی در ادامه تصریح کرد: طی یک‌ماه گذشته 2 مسابقه داشتیم. در جام حذفی مستحق باخت و حذف نبودیم زیرا تا دقیقه 81 با نتیجه 3 بر 1 از تیم نفت آبادان پیش بودیم. نتایج ‌ تراکتورسازی در حال حاضر راضی‌کننده نبوده است، اما باید صبوری کنیم، تا بتوانیم با نتایج خوب هواداران تیم را راضی کنیم.

* مدیر پروازی نیستم

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ادامه تأکید کرد: مدیر پروازی نیستم. از ساعت 9 صبح در باشگاه هستم و گاهی 12 شب از دفتر باشگاه خارج می‌شوم. هر وقت مراجعه کننده نداشتیم و یا حجم کارم کاهش یافت می‌توانم به عنوان مدیر ستادی ایده و برنامه داده و برنامه‌ریزی کنم. حق مالک باشگاه این است که تغییرات را در تیم خود ایجاد کند و این تغییر ‌بخش خصوصی با دولتی است.

 

* کسب رضایت‌ پر شورها در اولویت است

وی افزود: یکی از ساختارهای مثبت باشگاه خصوصی سبک بالی است. کسب رضایت پر شورها ‌ در اولویت کار ما قرار دارد و این مسئله‌ای مهم است که مدنظر باشگاه قرار دارد. در حوزه مدیریت سعی می‌کنم نگرانی‌ها را به حداقل برسانم و در کنار آن اصول‌مان را حفظ کرده و مراقب باشیم تیم ضربه نخورد. در انتقال ساختار دولتی به بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف ‌نقص‌هایی وجود دارد که این مسئله طبیعی که به بعضی محورها اشاره می‌کنم.


* با ارزیابی شرایط نسبت به جذب بازیکنان اقدام می‌شود

مدیرعامل تراکتورسازی در ادامه گفت: از نیم فصل و در پایان فصل تلاش می‌کنیم ‌کاری در حوزه مدیریت انجام دهیم. بازیکنان حاضر در لیست مربیان در پایان نیم فصل را ارزیابی می‌کنیم. ‌شاخص‌هایی مثل بازیکنان و شناخت از مدیران و تماشاگران را باید در نظر گرفت.در این صورت شایست‌ ها به تیم ملحق می‌شوند و دیگر کسی با توصیه به تیم ملحق نخواهد شد.* در بحران‌ها باید صبور باشیم

وی افزود: در بحران‌ها باید صبور باشیم تا تیم لطمه نبیند. این حرف‌ها را برای ماندن نمی‌زنم در بخش خصوصی عملکرد و نتایج ماندگاری ‌ یک فرد را رقم ‌‌‌می‌زند.


* توشاک جایی زندگی کرده بود که از محیط ما شناخت نداشت

اسدی در مورد جدایی جان توشاک، خاطرنشان کرد:‌ در بحث آقای توشاک باید، بگویم بخشی از این مسئله مدیریتی، بخشی داخلی بوده و یک بخش هم سلیقه ما بوده است. یک بخش هم به جان توشاک مربوط می‌شد. توشاک مربی بسیار بادانش و فرد باشخصیتی بود. جایی زندگی کرده بود که از محیط ما شناخت نداشت و تفاوت‌هایی در فرهنگ فوتبال ما و وی وجود داشت.


* پرشورها مربی پر جنب و جوش دوست دارند

وی افزود: به طور مثال پرشورها به مربیانی پرجنب و جوش و پر سر و صدا علاقه دارند، در حالیکه برخی مربیان‌ هستند که زیاد علاقه‌ای به حرکت در لب خط نداشته و دوست دارند از روی نیمکت تیم خود را هدایت کنند. آنها معتقد هستند که آنچه لازم است در ‌تمرین به شاگردان خود یادآوری کردند. توشاک در فضای دوستانه از تیم تراکتورسازی جدا شدند. نقطه مشترک همه عوامل باشگاه تراکتورسازی، لیدرها، تماشاگران، بازیکنان و همه موفقیت تیم تراکتورسازی است.

 

* موسوی‌زنوز چه نقشی در انتقال بازیکنان دارد؟

اسدی در ادامه تأکید کرد: لیدرها باید عاشق تیم تراکتورسازی باشند و برای موفقیت تیم تلاش کنند و تماشاگران را به اتحاد برسانند. اما یک مورد قابل قبول نیست و آن هم اختلافات است‌ که از تفکرات کاذب شکل می‌گیرد. اگر همه شرایط به سمت موفقیت تیم سوق نیابد، شرایط دیگری پیش می‌آید که اختلافات و فضای مجازی می‌تواند، باشد. مرتضی موسوی‌زنوز مدیر روابط عمومی در مسائل بازیکنان چه نقشی دار‌د که در فضای مجازی این‌چنین به وی حمله می‌شود. ما چندین جلسه با لیدرها جلسه گذاشتیم و تلاش کردیم آنها را به هم و تیم نزدیک کنیم.


* به کار بردن خیانت تبعات قانونی دارد

خبرنگاری به اسدی اعلام کرد که جواب سوال‌هایش را نگرفته و با صحبت‌های او احساس کرد در دانشگاه حضور دارد، که مدیرعامل تراکتورسازی در جواب عنوان کرد: هر جا قانع نشدید بگوید من برای شما توضیح بدهم.

وی در پاسخ به این سوال که سوابق او بیشتر مربوط به دانشگاه و مسائل پزشکی است، تصریح کرد: من نگفتم 3 سال عضو سازمان راه‌آهن بودم. مدیرکل ورزش وزارت بهداشت بودم. من المپیاد برای دانشجویان برگزار کردم.

همان خبرنگار اعلام کرد در آنجا هواداری نبوده است که اسدی در پاسخ عنوان کرد: من دبیرکل فدراسیون فوتبال بودم و دائم در رسانه‌ها با مردم با مردم درگیر بودم. شما به من بگویید کار اجرایی چیست. فیروز کریمی را صدا کنید و از او در این مورد بپرسید. من در مورد عملکرد آقای مهاجری صحبت نمی‌کنم و اینکه وی خیانت‌کار نامبرده شده اتهام بزرگی بوده و تبعات قانونی دارد.* نباید تراکتورسازی را به استیل آذین تشبیه کرد

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نباید تراکتورسازی را با استیل‌آذین از لحاظ ذهنی تشبیه کنیم. هیات مدیره و مالک باشگاه ممیزی باشگاه بوده و مالک باشگاه‌ نمی‌خواهد ضرر کند. همه تلاش می‌کنند تا تغییرات مثبت در تیم ایجاد شود. ‌باید ‌تبعات تصمیماتی که می‌گیرند را بپیذیرند و همه تلاش‌ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب است. تعییرات همیشه بد نبوده و گاهی هدف محقق شده است و در نهایت نتیجه مدنظر کسب شده است. بعضی مربیان رزومه قوی هم دارند اما برخورد آنها در شرایط مختلف متفاوت بوده و شاید دلخواه باشگاه نباشد. اجازه دهیم تغییراتی که در راستای موفقیت تیم صورت می‌گیرد به نتیجه برسد. تغییرات جزو حقوق مدیران و مالک باشگاه است و نمایندگان رسانه های گروهی و هواداران صبور باشند.

 

* توشاک اخراج نشد/ آیا هوادار برای تیم تصمیم می‌گیرد؟

اسدی در مورد کناره‌گیری جان توشاک، خاطرنشان کرد: توشاک اخراج نشده بلکه تفاهم کردیم و از تیم جدا شد. در بحث مدیریتی آیا هواداران برای تیم تصمیم می‌گیرند؟ آیا هوادار نقشی در تصمیمات باشگاه دارد.
این جواب در حالی مطرح شد که خبرنگاران اعتقاد داشتند که توشاک محترمانه اخراج شده که اسدی در جواب اعلام کرد:‌ برای عدم همکاری تفاهم کردیم.

* از حقوق زنوزی این است که هر کسی را دوست دارد به عنوان سرمربی انتخاب کند

وی در ادامه تأکید کرد: جزو حقوق آقای زنوزی است که هر فردی را دوست دارد به عنوان سرمربی انتخاب کند و من هم تلاش کنم تا تیم به سمت قهرمانی سوق پیدا کند. در فضای مجازی هر فردی می‌گوید من هستم. اخباری که در فضای مجازی منتشر می‌شود اغلب صحت ندارد. در مورد گزینه‌های مطرح شده به عنوان سرمربی حق مالک باشگاه است که با کدام مربی مذاکره کند و اگر اسمی به عنوان گزینه باشگاه مطرح شده است، صحیح نیست. هدف باشگاه و ما قهرمانی است زیرا‌ خواست پرشورها این است. تلاش می‌کنیم تیم تراکتورسازی را به قهرمانی برسانیم.
اسدی یادآور شد:‌ مالک باشگاه به دنبال درآمد از بلیت فروشی باشگاه نیست و با سیاست او سهم بلیت فروشی باشگاه تراکتورسازی برای هواداران حذف شده است.


* اولویت ذهنی من مذاکره با کارلوس نیست

وی در مورد پخش خبر مذاکره با روبرتو کارلوس تصریح کرد: اولویت ذهنی من مذاکره با روبرتو کارلوس نیست. من نمی‌خواهم فضای مذاکرات ملتهب شود.

 

*نامی از مربی خاص ببریم اجحاف در حق تراکتورسازی است

وی افزود: اگر ما نامی از یک مربی خاص یا چند نفر ببریم قیمت آن مربی را بالا می‌بریم و این اجحاف در حق تراکتور است. شما فکر می‌کنید ما و آقای زنوزی به عنوان سرمایه‌گذار در حوزه تراکتورسازی دوست داریم هر روز مربی تغییر دهیم؟

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در رابطه با اینکه آیا از جان توشاک راضی بود، گفت: من از مدیرانی هستم که اگر بعد از یک برد به یک تساوی برسیم ناراحت می‌شوم. برد ممتد، با یک آهنگ مداوم خیال یک مدیر را راحت می‌کند. شما از این طریق می‌توانید رضایت من را از جان توشاک بفهمید. من انتقاد شما را درباره تغییر سرمربی می‌پذیرم و یک نمره منفی برای خودم در نظر می‌گیرم ولی پیروزی تیم برایم مهم‌تر از هر چیز دیگری است. زنوزی به خوبی قادر به مدیریت هزینه‌های خود هستند و لازم نیست در این مورد برای او دلسوزی کنید بهتر است به تیم کمک کنیم.

 

* توشاک در فضای دوستانه از تراکتورسازی جدا شد

وی در ادامه تأکید کرد:‌ زمانی که تیم را تحویل گرفتم تراکتورسازی 2 مساوی و یک شکست داشت و بعد 2 پیروزی و یک تساوی کسب کردیم‌‌. قبول دارم که قطع همکاری با توشاک یک نمره منفی در کارنامه مدیریتی من است، اما موفقیت تیم تراکتورسازی از همه چیز برای من مهم‌تر است. توشاک مربی باشخصیتی بوده و برای وی احترام زیادی قائل هستم. در فضای کاملاً دوستانه از تیم تراکتورسازی جدا شد و برای او آرزوی موفقیت دارم.

اسدی در مورد مسئله درآمدزایی و بحث حق پخش تصریح کرد:‌ فدراسیون همیشه به دنبال موضوع حق پخش هست اما به خاطر تنگناهای اقتصادی فعلا قادر به این کار نیست.

وی در مورد اینکه اگر حق پخش داده نشد آیا حاضر است به مقابله با این موضوع بپردازد، گفت: صدا و سیما باید حق پخش را به فدراسیون بدهد. ما تقابل نداریم همه باید جمع شویم و از طریق فدراسیون این امور را پیدا کنیم.


* محبوبیت من چه اهمیتی دارد؟

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در مورد اینکه در زمان حضورش در فدراسیون محبوب نبود و آیا در تراکتورسازی به دنبال محبوب شدن هم هست، گفـت: من به شدت دنبال کسب محبوبیت هستم و به همین خاطر هر روز در تلویزیون صحبت می‌کنم!‌ محبوبیت من اصلاً مهم نیست. مهم خدمت در مسیری است که قهرمانی را برای مردم به هدیه می‌آورد. محبوبیت من چه سودی دارد. دنبال این مسائل نیستم.

اسدی در مورد اینکه اعلام کرده در بازی‌های آسیایی موفق بوده و با حضور برانکو سوم شدند، گفت: زمان ما برانکو سرمربی تیم امید نبود و آن موقع سیموئز مربی تیم امید بود.

 

* چون قرار بود توشاک دوباره برگردد او را بدرقه نکردیم

علیرضا اسدی در ادامه نشست خبری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توافق ما با جان توشاک به صورت کلامی بود و قرار بود او در ترکیه مذاکرات لازم را برای تفاهم نهایی داشته باشد، به همین دلیل خواستیم آرام و بی سر و صدا به ترکیه برود و قرار بود دوباره برگردد به همین دلیل بدرقه خاصی از او نداشتیم.

وی افزود: ما چند سال است که ارتباط خوب و نزدیکی با فدراسیون داریم و بحث اینکه آقای زنوزی گفته بودند که سرمربی تیم به دلیل برنامه‌ریزی نامناسب سازمان لیگ از تراکتور رفته است هنوز هم این برنامه‌ریزی نامناسب ادامه دارد.

 

* با ایرانسل اختلاف داریم

اسدی تصریح کرد: سایت رسمی باشگاه یک رویه خاص دارد که ممیزی به خصوصی دارد و ما تا مطمئن نباشیم نمی‌توانیم اخباری منتشر کنیم.

اسدی درباره تابلوهای تبلیغاتی ایرانسل با نام تراکتورسازی و ارسال پیامک به هواداران گفت: ما با ایرانسل در اختلاف هستیم و مسوول حقوقی ما آقای گودرزی پیگیر این موضوع است.

 

* برنامه‌ریزی خاصی برای انتخاب تقوی به جای توشاک نبوده است

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی ادامه داد: برنامه‌ریزی خاصی نبوده که تقوی به جای توشاک سرمربی تیم انتخاب شود و توشاک خودش شخصاً تقوی را تائید کرده بود و حضور تقوی برای جایگزینی ایشان نبود و چنین اخباری شایعه بود.

 

* گزینه تراکتورسازی باید فضای این تیم را بشناسد

وی افزود: گزینه تیم تراکتورسازی برای هدایت این تیم باید علاوه بر دانش فنی، شناخت کافی از فضای تبریز همچنین هواداران پرشور این تیم داشته باشد.

اسدی یادآور شد:‌ هدفگذاری بلندمدت و کوتاه‌مدت نداریم و تنها برنامه ما کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر است، زیرا این خواست هواداران است.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ادامه تصریح کرد: ‌در یک فراینده 4 ساله به دنبال تقویت تیم‌های پایه تراکتورسازی هستیم و امیدوارم بتوانیم با سرمایه‌گذاری مناسب در تیم‌های پایه به موفقیت‌های بیشتری دست یابیم.

* نمی‌دانم تقوی تراکتور را سکوی پرتاب کرده است یا نه؟

وی در مورد اینکه تقوی به دنبال پیشرفت است، عنوان کرد: من درون تقوی نیستم تا بدانم آیا تراکتورسازی را برای خود سکو پرتاب کرده است تا به استقلال برود، اما همه دوست دارند پیشرفت کنند و این برای همه صدق می‌کند.


* شاید پیروانی از جمع ما جدا شود

وی در مورد بحث جدایی امیر پیروانی، گفت: پیروانی یک مشکلی شخصی دارد که شاید راضی نباشد من عنوان کنم و احتمال دارد از تیم جدا شود، اما وی فعلاً جزو کادر مربیان تیم تراکتورسازی است.
اسدی در مورد وضعیت کاظم محمودی، تصرحی کرد: در مورد کاظم محمودی هم باید بگویم خودمان به وی گفته بودیم که یک هفته به تمرین نیاید و امروز در تمرین تیم حضور خواهد داشت.

 

* هفت جای خالی داریم

وی در مورد شرایط لیست تراکتورسازی، گفت:‌ حداقل جای خالی برای جذب 7 بازیکن داریم. هری فوستر در تیم ماشین‌سازی باقی خواهد ماند و به تیم تراکتورسازی باز نخواهد گشت. سیدی و مسلمی پور از تیم پرسپولیس پیشنهادی نداشتند و منافع باشگاه ارجح بر منافع بازیکن است.

اسدی در ادامه تأکید کرد:‌ خبرنگاران، عکاسان و هواداران می‌توانند هر روز در تمرین تیم تراکتورسازی حضور یابند و محدودیتی وجود ندارد، فوتبال بدون هوادار معنا ندارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار