شاخص بورس هفته را صعودی آغاز کرد
کد خبر: 926854
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t7G
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
شاخص بورس تهران به سبب برداشته شدن سقف قیمتی در بورس کالا برای محصولات پتروشیمی از همان ابتدای صبح با رشد قیمت مواجه شد. نماد‌های پتروشیمی با رشد‌های قیمتی که به ثبت رساندند توانستند برای لحظاتی شاخص بورس را وارد کانال ۱۵۹ هزار واحد کنند، اما با نزدیک شدن به ساعات پایانی کار بازار از رشد قیمتی آن‌ها کاسته شد و در نهایت شاخص با رشد ۳ هزار و ۵۸ واحدی به کار روزانه خود پایان داد.
به گزارش خبرنگارجوان آنلاین، بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با ۳۰۵۸.۱۲ واحد افزایش به ۱۵۸ هزار و ۱۱۹ واحد و ارزش روز بازار به ۶۰۴ هزار میلیارد تومان رسید.
شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۸۹۳.۸۰ واحد افزایش به ۴۶ هزار و ۲۱۳ رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با ۶۳۴.۶۹ واحد افزایش به ۲۵ هزار و ۹۷۶ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۴۴۸.۶۶ واحد افزایش به ۱۸ هزار و ۳۶۲ واحد رسید.
¬شاخص آزاد شناور با ۲۱۶۳.۳۷ واحد رشد به ۱۶۸ هزار و ۴۰۹ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۱۳۶۱.۰۳ واحد رشد به ۱۱۷ هزار و ۲۸۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۰۳۷۴.۶۶ واحد رشد به رقم ۳۱۱ هزار و ۹۸ واحد رسید.
نماد فارس، پارس، جم، همراه، پارسان، اخابر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس ایران داشت و نماد فملی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشت.
در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۳۴.۳۲ واحد افزایش به رقم ۱۸۰۵.۵۸ واحد رسید.
معامله‌گران فرابورس تعداد ۱۴۱ هزار و ۴۵۸ واحد برگ سهم در قالب یک میلیارد و ۵۲۶ میلیون برگ به ارزش ۹۵۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
برچسب ها: شاخص ، بورس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار