راهکار کنترل حباب قیمت سکه و سوداگری در بازار طلای آب‌شده
کد خبر: 926727
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t5D
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
دبیر انجمن تولیدکنندگان طلا و جواهر با اشاره به عواقب ورود مردم به بازار طلای آب شده گفت: به جای اینکه مردم طلای آب شده بخرند، ما می‌توانیم واحد‌هایی را مشخص کنیم که به مردم النگو با اجرت حداکثر ۶ هزار تومان بفروشند.
حسین پنداروند در گفت‌وگو با فارس اظهارداشت: در شرایطی قرار داریم که با فشار‌های بیرونی، نرخ ارز رشد کرده و با توجه به این رشد قیمت در بازار طلا که بازاری موازی با ارز است، عده‌ای رو آوردند به بازار طلا و بازار طلا متأسفانه یک میدان خیلی وسیع و بدون نظم است. وی با بیان اینکه تقاضای وارد شده به بازار طلا تقاضای سرمایه‌گذاری است و باید این تقاضا هدایت و مدیریت شود، افزود: در بخش طلای آب شده، بخشی از این طلا از کشور خارج می‌شود که درواقع همان ارز است. وقتی اسکناس ارز کم باشد، طلا جایگزین آن می‌شود.
پنداروند با بیان اینکه به تبع این افزایش قیمت‌های جانبی مصنوعات طلا، مردم به خرید سکه روی آوردند، گفت: بعد از این موج، حباب قیمت سکه افزایش یافت و پس از آن متقاضیان طلا که به دنبال سرمایه‌گذاری و حفظ ارز پول خود بودند، به بازار طلای آب شده که نه مالیات دارد و نه حباب روی آوردند.
به جای طلای آب شده النگو با اجرت ۶ هزار تومانی
فروخته شود
وی با طرح این سؤال که چرا باید واحد صنفی به یک فرد عادی طلای آب شده بفروشد؟ به طرح انجمن تولیدکنندگان طلا و جواهر در این باره اشاره کرد و گفت: به جای اینکه مردم طلا آب شده بخرند که قیمت روز معامله از قیمت بازار در آن روز بالاتر است، ما حاضر هستیم واحد‌هایی را مشخص کنیم که به سرمایه‌گذار و مردم، النگو با اجرت حداکثر ۶ هزار تومان بفروشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار