مشکلات ساختاری سامانه فروش خودرو سازان رفع می‌شود؟
کد خبر: 926003
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003stX
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
نابسامانی فروش آنلاین خودرو ادامه دارد
مشکلات ساختاری نحوه عرضه اینترنتی فروش خودرو که به شیوه خرید گله‌واری شباهت دارد همچنان در زمان ثبت‌نام سامانه فروش خودروسازان ادامه دارد.
جوان آنلاين: پس از مشخص شدن وضعیت نابسامان در ثبت‌نام شرکت‌های خودروساز برای فروش محصولات خود که در اکثر مواقع محصول به دست واسطه‌ها می‌رسید. سایپا در ثبت‌نام اخیر خود اعلام کرد کسانی که طی ۱۸ ماهه گذشته در این سایت ثبت سفارش و خرید نکرده‌اند مجاز به ثبت‌نام و خرید محصولات این شرکت هستند، این درحالی است که شرکت ایران خودرو نیز در همین راستا اقداماتی را برای طرح فروش آینده خود در نظر گرفت.

ایران خودرو اعلام کرد به منظور توزیع عادلانه محصولات میان مشتریان واقعی طبق هماهنگی با گروه خودروسازی سایپا، کدملی تمام مشتریانی را که در طرح پیش فروش این شرکت ثبت نام کرده‌اند را دریافت خواهد کرد و این افراد امکان ثبت‌نام در طرح فروش جدید ایران خودرو را ندارند.

ایران‌خودرو هدف از اعمال این محدودیت را توزیع عادلانه محصولات این شرکت بین مصرف‌کنندگان و مشتریان نهایی اعلام کرد و تأکید کرد که این شرکت به دنبال کسانی است که صرفا نیازمند خودروی شخصی و مصرف کننده واقعی هستند.

ایران خودرو در حالی در هفته آینده اقدام به ثبت نام محصولات خود می‌کند که قرار است بر طبق اعلام مدیرعامل این شرکت در آینده نزدیک طرح پیش فروش ۴۰ هزار دستگاه از محصولات خود را به اجرا گذارد.

نکته اساسی که شرکت‌های خودروساز داخلی به آن توجه نمی‌کنند این است که باید نحوه ثبت‌نام در وب‌سایت‌های خود را تغییر دهند تا مشتریان و مراجعه‌کنندگان به وب‌سایت‌هایشان دچار سرگردانی نشوند و بتوانند به راحتی و بدون مشکل از خدمات این شرکت‌ها و وب‌سایت‌هایشان استفاده کنند.

این در حالی است که شرکت‌های خودروساز داخلی اعلام می‌کنند که با اعمال محدودیت‌ها به دنبال رساندن محصولات خود به مصرف‌کننده نهایی هستند، اما نکته جالب اینجاست که این محدودیت‌ها تاثیر مورد اشاره را نیز ندارد چرا که همه افراد جامعه امکان ثبت‌نام در این ثبت‌نام‌ها را دارند و با این شرایط قطعاً محصول این شرکت‌ها به دست مصرف‌کننده نهایی نمی‌رسد، زیرا یک کد ملی از یک خانواده می‌تواند از کد ملی اعضای دیگر خانواده خود برای حضور در این ثبت‌نام‌ها استفاده و اقدام به خرید کند.

در کنار موضوع محدودیت‌های غیرکارشناسی و نامناسب شرایط فروش محصولات شرکت‌های خودروساز داخلی، این شرکت‌ها به این نکته توجه نمی‌کنند که باید احترامی برای مشتریان خود قائل شوند و برای راحتی و سرگردان نشدن ثبت‌نام کنندگان چاره‌ای بیاندیشند.

در ثبت‌نام اخیر سایپا پیغام تکراری ثبت‌نام در این مرحله به اتمام رسید و دوباره تلاش کنید مشتریان شرکت سایپا را کلافه و معترض کرده بود، این درحالی است که در ثبت نام قبلی ایران‌خودرو همین پیغام هم برای مراجعه‌کنندگان نمایش داده نمی‌شد و مراجعه‌کنندگان در سایت فروش ایران‌خودرو کلاً با احترامی خاص با صفحه‌ای سفید روبه‌رو می‌شدند.

پیشنهاد برخی کارشناسان برای عرضه محصولات این شرکت‌ها ایجاد قوانین سفت و سخت‌تر برای محدود کردن دایره ثبت‌نام-کنندگان خرید خودرو است.

حال باید منتظر ماند که شرکت ایران‌خودرو برای فروش ۴۰ هزار دستگاه خودرو چه تدابیری در نظر می‌گیرد تا عرضه محصولاتش با احترام به دست مصرف‌کننده نهایی برسد و چه راه‌حلی برای حل مشکل ثبت‌نام در وب‌سایت فروش خود می‌اندیشد.
 
منبع: آنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار