صدور کارت اعتباری برای بازنشستگان
کد خبر: 925360
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sjA
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از صدور کارت اعتباری برای بازنشستگان خبر داد و گفت: با صدور این کارت‌ها، بازنشستگان امکان خرید اعتباری برابر با حقوق ماهانه خود را خواهند داشت.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از صدور کارت اعتباری برای بازنشستگان خبر داد و گفت: با صدور این کارت‌ها، بازنشستگان امکان خرید اعتباری برابر با حقوق ماهانه خود را خواهند داشت.
سیدتقی نوربخش در مراسم بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در پارک لاله اظهار داشت: بازنشستگان و بیمه‌شدگان صاحبان اصلی سازمان تأمین اجتماعی هستند و مهم‌ترین مأموریت این سازمان خدمت‌رسانی به بازنشستگان و تأمین معیشت و درمان آنان است. نوربخش با اشاره به کاهش قدرت خرید بازنشستگان در ماه‌های اخیر که نتیجه تحریم‌های ظالمانه دشمنان است، گفت: ما از ابتدای انقلاب در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان ایستادگی کرده‌ایم و البته ضمن تحمل مشکلات برای رفع آن‌ها و بهبود زندگی و معیشت مردم نیز تلاش کردیم. وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته حقوق بازنشستگان ۱۱۰درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: با وجود این افزایش‌ها هنوز هم وضعیت معیشت و زندگی بازنشستگان با خواسته‌ها و انتظارات برحق آن‌ها فاصله دارد و باید تلاش بیشتری برای بهبود وضع معیشت بازنشستگان انجام شود. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را گامی در راستای بهبود وضعیت معیشت این عزیزان دانست و گفت: این قانون با پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسید و براساس آن تا پایان سال دوم برنامه ششم توسعه یعنی تا پایان سال‌جاری به اجرا گذاشته می‌شود.
نوربخش افزود: با توجه به اینکه براساس قانون بودجه سال جاری کشور پرداخت ۵۰هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و آیین‌نامه اجرایی این قانون نیز به تصویب هیئت‌دولت رسیده است، با ایجاد سازوکار مناسب امکان تأمین نقدینگی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فراهم می‌شود و قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری اجرا می‌شود. وی از هزینه‌کرد ۷۹۱۶ میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی برای خدمت‌رسانی به جامعه تحت پوشش در ماه گذشته خبر داد و گفت: تأمین این حجم بالای نقدینگی و هزینه‌کرد آن برای خدمت به اقشار وسیع تحت پوشش بدون اتکا به دولت افتخار سازمان تأمین اجتماعی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار