ایجاد 490 فرصت شغلی جدید در بخش گردشگری اردبیل
کد خبر: 922664
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003s1g
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل:
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با اجرای طرح‌های اشتغالی که تاکنون مصوب شده، ۴۹۲ مورد شغل جدید در بخش گردشگری و صنایع دستی در استان ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، نادر فلاحی در جلسه بررسی طرح‌های اشتغال بخش گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در اردبیل اظهار داشت: در استان اردبیل حوزه گردشگری و صنایع دستی با توجه به قابلیت‌هایی که در خود دارند ظرفیتی عظیم برای ایجاد و توسعه اشتغال به شمار می‌روند که با توجه به این موضوع گام‌های مهمی نیز در این زمینه برداشته شده است.

وی با اشاره به هدفگذاری ایجاد 20 هزار فرصت شغلی در استان اردبیل تا پایان سال افزود: بخشی از این تعداد اشتغال سهم این اداره کل بوده به طوری که برنامه‌ریزی شده تا 575 مورد طرح اشتغال در بخش گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی در استان اردبیل ایجاد شده و زمینه برای تعدادی از افراد در این بخش فراهم شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: با اجرای طرح‌های اشتغالی که تاکنون مصوب شده، 492 مورد شغل جدید در بخش گردشگری و صنایع دستی در استان ایجاد شده به طوری که از سهم این اداره کل برای اشتغالزایی در این بخش‌ها شاهد تحقق 85 درصدی تعهد اشتغال در استان بودیم.

فلاحی توسعه اشتغال را بدون مشارکت و همکاری بخش خصوصی میسر ندانست و تصریح کرد: با توجه به نقش سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در زمینه اشتغال تلاش و جدیت بر این بوده تا از فعالان اقتصادی در حوزه گردشگری و صنایع دستی و طرح‌های سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها حمایت‌های لازم را انجام داده و بتوانیم زمینه‌ساز تحقق میزان اشتغال هدفگذاری‌شده در استان باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد استان اردبیل در بخش گردشگری گفت: در مقایسه با سایر بخش‌ها، گردشگری دارای قابلیت‌های متنوعی برای ایجاد اشتغال و توسعه استان بوده که با توجه به این امر از طرح‌های سرمایه‌گذاری در این بخش حمایت‌های ویژه‌ای انجام می‌شود و انتظار می‌رود تا پایان سال تعداد فرصت‌های شغلی ایجادشده در این بخش افزایش قابل توجهی داشته باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار