احداث 1 هزار واحد مسکونی مددجویی روستایی در آذربایجان غربی
کد خبر: 922390
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rxG
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی خبر داد:
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: امسال ۱۳۱۱ واحد مسکونی روستایی مددجویی در آذربایجان غربی احداث و خریداری می شود.

عزیز سهندی با بیان اینکه ۶۷ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند، اظهار داشت: از این تعداد مددجو ۴۶۰۰ نفر نیازمند مسکن شناسایی شده که ۲۸۰۰ مورد شهری و ۱۸۰۰ مورد در روستاهای استان نیاز است.

وی با بیان اینکه امسال از طریق فعالیت بسیجی و انقلابی وار، ۱۰۰۰ واحد مسکونی مددجویی روستایی در مناطق محروم و صعب العبور استان با مشارکت کمیته امداد و سپاه احداث می شود، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده امسال یک هزار و ۳۱۱ واحد مسکونی مددجویی در استان احداث و خریداری می‌شود که سرجمع اعتبارات در نظر گرفته شده بیش از ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی با بیان اینکه آذربایجان غربی جزو سه استان برتر کشور در جمع آوری زکات است، گفت: طی چهار ماهه نخست سال جاری ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در استان جمع آورده شده است.

وی ادامه داد: آذربایجان غربی دارای ظرفیت بسیار بالایی برای جمع‌ آوری زکات است و با توجه به پتانسیل های استان در بخش کشاورزی و سایر بخش ها می توان ۱۰ برابر ظرفیت و میزان اعلام شده زکات جمع‌ آوری کرد تا در راستای تامین نیازهای نیازمندان جامعه هزینه شود.

سهندی با اشاره به تعداد موسسات خیریه فعال در استان است، گفت: در آذربایجان غربی ۱۱۸ موسسه خیریه فعالیت می کنند که ازاین تعداد در حدود ۵۰ درصد با کمیته امداد به شکل مستقیم در ارتباط هستند.

وی از راه اندازی سامانه سخاوت در استان خبرداد و افزود: این سامانه با هدف ثبت تمامی اطلاعات مددجویان در موسسات خیریه و ساماندهی نیازمندان و نظامندی کمک های خیرین به شکل پایلوت راه اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی تصریح کرد: شفاف سازی و توزیع عدالت یکی از مهمترین شاخص های سامانه سخاوت است که حفظ کرامت مددجویان و افزایش سرعت در خدمت رسانی از مهمترین مزیت های این سامانه است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار