خرج از بیت‌المال برای ادامه حیات بدهکاران!
کد خبر: 922328
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rwG
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴
فریدون حسن
چند روز قبل بود که نوشتیم، در روز‌هایی که وزیر ورزش از حل مشکلات مالی سرخابی‌های پایتخت حرف می‌زند، آن‌ها روز به روز در بحران بدهی‌های قبلی خود بیشتر غرق می‌شوند. نوشتیم که نمی‌دانیم مسعود سلطانی‌فر به چه چیزی می‌نازد و از حل کدام مشکل صحبت می‌کند.
حالا بعد از گذشت چند روز شاهد از غیب رسید، وقتی طلبکاری با مأمور جلوی خودروی مدیرعامل پرسپولیس را می‌گیرد و او را مجبور به پیاده شدن از ماشین می‌کند و اتومبیل را بابت طلبش می‌برد، باید از سلطانی‌فر پرسید که از پرداخت کدام بدهی‌ها حرف می‌زند؟!

این خبر عصر پنج‌شنبه در حالی دست به دست می‌چرخید که حرف‌های مهدی تاج نیز مزید بر آن شد. رئیس فدراسیون فوتبال صراحتاً گفت که استقلال و پرسپولیس بدهی‌های سنگینی دارند و باید در مهلت مقرر به کنفدراسیون آسیا پرداخت شود. البته این بخش از حرف‌های تاج تکراری و برای همه روشن است، اما قسمت جالب توجه صحبت‌های رئیس فدراسیون فوتبال جایی است که می‌گوید: «این امر تاکنون اتفاق نیفتاده و فدراسیون نیز توانایی پرداخت هزینه‌های سنگین این بدهی‌ها را ندارد. جلساتی با حضور وزیر برگزار کردیم و امیدواریم نتیجه این جلسات برای ادامه حیات این دو تیم مؤثر باشد.»

با شنیدن و خواندن این صحبت‌ها حالا دیگر واقعاً باید از سلطانی‌فر به صورت جدی سؤال کرد که از حل کدام مشکل حرف می‌زنید؟! اصلاً مگر وظیفه شماست که مشکل بدهی سرخابی‌ها را حل کنید؟
این یک بی‌قانونی محض است که از پول بیت‌المال و بودجه‌ای که باید صرف امور زیربنایی و بنیادی ورزش شود برای این دو تیم خرج کنید، آن هم در شرایطی که بدهی‌های انباشته شده امروز حاصل سوءمدیریت‌های گذشته حاکم بر این دو باشگاه بوده است. امروز که فدراسیون فوتبال کاسه گدایی‌اش را برای نجات استقلال و پرسپولیس به سوی وزارت ورزش دراز کرده، باید از مهدی تاج و مسعود سلطانی‌فر پرسید با مدیرانی، چون محمد رویانیان، علی فتح‌الله‌زاده، علی‌اکبر طاهری، بهرام افشارزاده و رضا افتخاری به عنوان نامدیرانی که این همه بدهی طی سال‌های گذشته برای این دو تیم به بار آورده‌اند، چه کرده‌اید؟ آیا آن‌ها به سبب سوءمدیریت‌شان بازخواست شده‌اند یا این دو تیم را با کوهی از بدهی تحویل نفر بعدی داده‌اند و رفته‌اند پی کسب و کار خودشان و مدعی‌تر از قبل این روز‌ها حرف می‌زنند که ما چه کار‌ها که نکرده‌ایم! اصلاً ادامه حیات این دو باشگاه هزینه‌تراش و بدهکار به چه درد ورزش ایران می‌خورد؟

امروز به طور حتم فدراسیون فوتبال نمی‌تواند از عهده مخارج و بدهی‌های سنگین این دو تیم برآید. مهدی تاج درست می‌گوید، اما مثل اینکه رئیس فدراسیون فوتبال هم فراموش کرده که وزارت ورزش به عنوان متولی اول ورزش کشور بنا بر نص صریح قانون نمی‌تواند به این دو باشگاه کمک کند، هرچند که تاکنون میلیارد، میلیارد کمک کرده، اما این چاه عظیم و عمیق پر نشده تا امروز کار به جایی برسد که طلبکاران در خیابان طلب خود را بگیرند. تاج می‌گوید امیدواریم نتایج جلسات به ادامه حیات این دو باشگاه کمک کند، اما نمی‌گوید که برای حضور سرخابی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا تاکنون چقدر به بیت‌المال دست درازی شده و چه هزینه‌های هنگفتی از جیب مردم به باد رفته است.
البته نباید از یاد ببریم که وزارت ورزش فوتبال‌زده این‌بار هم حتماً به درخواست فوتبالی‌ها لبیک خواهد گفت و بدهی‌ها را پرداخت خواهد کرد، آن هم در حالی که این روز‌ها ورزشکاران ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا با کمترین امکانات و بودجه به فکر بالا بردن پرچم ایران در مصاف با حریفان قدرتمند آسیایی هستند، در شرایطی که مدیران بدهی‌تراش فوتبال دست در جیب به راحتی برای خودشان قدم می‌زنند و تز می‌دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار