بیش از ۱۳۰۰ نفر در سیستان و بلوچستان از خدمات کاروان سلامت هلال احمر گلستان بهره بردند
کد خبر: 921535
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rjT
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
جمعیت هلال احمر گلستان
هروی سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان از بهرمندی بیش از یک هزار و300 نفز از مردم سیستان وبلوپستان از خدمات دارویی ودرمانی کاروان سلامت گلستان خبر داد

محمدعلی هروی که برای بررسی و ارائه خدمت در کاروان سلامت جمعیت هلال احمر گلستان به مناطق متاثر از خشک‌سالی شده سیستان وبلوچستان در دهستان بزی منطقه نیمروز حضور پیدا کرد، اظهار نمود: در دو روز ابتدایی حضور کاروان سلامت جمعیت هلال احمر گلستان در این مناطق بیش از یک هزار و ۳۰۰نفر از مردم منطقه از خدمات دارویی ودرمانی کاروان سلامت جمعیت هلال احمر گلستان بهره بردند.

وی با تشریح این خدمات و عملکرد تیم درمان گفت: طی این دو روز ۷۶ نفر از خدمات مربوط به متخصص پوست، ۱۱۸ نفر از خدمات متخصص اعصاب و روان، ۲۴۵ نفر از خدمات متخصص داخلی، ۹۳ نفر از خدمات متخصص اطفال، ۱۳۲ نفر از خدمات متخصص زنان، ۱۶۶ نفر از خدمات پزشک عمومی، ۷۱ نفر از خدمات ماما، ۲۴۰ نفر از تزریقات، ۱۸۴ نفر از خدمات دندانپزشکی و ۱۳۷ نفر از حمایت روانی بهره مند شدند.

هروی ادامه داد: ۹۰ مورد آموزش به کودکان، ۱۷۰ موردآموزش کمک های اولیه و ۱۳۶ مورد آموزش بهداشت محیط از جمله دیگر خدماتی است که به مردم این روستا ارائه شده است.

وی افزود: در حال حاضر تیم کاروان سلامت گلستان متشکل از 8 پزشک متخصص و فوق تخصص به عنوان تیم درمانی در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان حضور دارد.

سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان گفت: 21 نفر از عناصر پشتیبانی از بخش های مختلف جمعیت هلال احمر مانند سازمان جوانان، داوطلبان، امداد و نجات و ... در قالب یک تیم کامل کاری به منطقه نیمروز اعزام شدند تا در 10 روستای این شهرستان به ارائه خدمات امداد و نجات، درمانی و بهداشتی بپردازند.

لازم به ذکر است طی بازدیدی که رئیس جمعیت هلال احمر کشور یک ماه اخیر از استان سیستان و بلوچستان داشتند و با توجه به خشکسالی بسیار شدید در این استان، به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه روستایی و شهری سیستان و بلوچستان قرار بر این شد تا 19 استان در 19 شهرستان این استان بسیج شوند و به مدت یک هفته خدمات امدادی، آموزشی، درمانی و ... به مردم دچار خشکسالی شده منطقه ارائه دهند.

در همین راستا کاروان سلامت گلستان متشکل از هشت پزشک متخصص و فوق تخصص و بارگیری ۱۳تن مواد غذایی به شهرستان نیمروز اعزام شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی