امکان ایجاد شهرک صنعتی شماره 4 سنندج فراهم است
کد خبر: 921117
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rcj
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان گفت: 97 درصد واحدهای صنعتی کردستان صنایع کوچک است و اگرچه واحدهای صنعتی در کردستان کم است، اما واحدهایی داریم که آوازه جهانی و صادرات بین‌المللی دارند.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، احمد خسروی‌ با بیان اینکه امروز مردم با مشکلات معیشتی و اقتصادی مواجه هستند، اظهار کرد: این مسائل از چشم مسوولان پوشیده نیست و برای رفع آن تلاش می‌کنند.

وی به نام‌گذاری امسال با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: حمایت از کالای ایرانی یک بحث دو سویه است که برای مردم کردستان، مصداق حمایت از تولید و کارگر کردستانی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان خاطرنشان کرد: 97 درصد از واحدهای تولیدی در استان کردستان واحدهای صنایع کوچک هستند.

خسروی با بیان اینکه استان کردستان می‌تواند استانی صنعتی باشد، گفت: هرچند واحدهای صنعتی ما در کردستان کم است، اما واحدهایی داریم که آوازه جهانی و صادرات بین‌المللی دارند.

وی تصریح کرد: نباید حمایت از کالا و تولید ایران مختص به یک روز، ماه و یک سال شود بلکه باید این مهم به عنوان یک فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان با تاکید براینکه 96 درصد از صنایع در کشور صنایع کوچک است، اظهار کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی در این سال با وجود تمام مشکلات با حمایت مسوولان دولتی اقدامات خوبی در راستای ایجاد زیرساخت‌ها انجام گرفته است.

خسروی اضافه کرد: این حق مردم است که به کالای داخلی با کیفیت و قیمت مناسب دسترسی داشته باشند و این مهم نیاز به تلاش هرچه بیشتر تولیدکنندگان و حمایت از مسوولان است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت اشتغال در شهرک‌های صنعتی کردستان 10 هزار نفر است اما متاسفانه به دلیل فراهم نبودن بازار کار متاسفانه با این ظرفیت هنوز فاصله زیادی داریم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان اظهار کرد: شهرک‌های صنعتی به نام ناحیه صنعتی، شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در 10 شهرستان استان فعال است.

خسروی اذعان داشت: در مجموع 28 شهرک صنعتی و 2 مورد منطقه ویژه اقتصادی در سطح استان وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه صنعت در استان را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه ایجاد صنایع تبدیلی یکی از مهم‌ترین نیازهای استان است، افزود: این مهم در کنار جلوگیری از خام‌فروشی محصولات کشاورزی در بحث اشتغال‌زایی نقش بسزایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان اظهار کرد: شهرک صنعتی شماره 4 سنندج در سرنجیانه سنندج به زودی ایجاد می‌شود و زمین‌های این شهرک با قیمت بسیار مناسب در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

خسروی ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران برای ورود به حوزه سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، گفت: باید فرهنگ کارآفرینی بیش از پیش در سطح استان را ایجاد کرد تا با این کار زمینه اشتغال جوانان جویای کار و رفع مشکل بیکاری در استان فراهم شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار