نمایشگاه تازه‌های  کتب علمی-پژوهشی در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی
کد خبر: 913967
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003plP
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
رئیس روابط عمومی سازمان کتابخانه‌هاي آستان قدس رضوی
کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و تکریم مراجعان، اقدام به برگزاری نمایشگاهی از جدیدترین منابع مطالعاتی خود نمود

 رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکزاسناد آستان قدس رضوی، از برپایی نمایشگاهی از کتاب‌های تازه خریداری‌شده از نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

محمدجواد قوی با بیان اینکه محورهای کتب به نمایش‌درآمده در این نمایشگاه در شش موضوع مختلف علمی و پژوهشی است، تشریح کرد: در موضوع مبانی، ریاضیات و شیمی، کتبی همچون اصول جامع  جانورشناسی هیکمن، تنظیم اسمزی در ماهیان، ریاضیات گسسته، تحقیق در عملیات، شکستگی‌های سنگ و عناوینی از این دست، به نمایش درآمده است.

وی به منابعی با موضوع علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: اپتیک بالینی، اصول و مفاهیم آموزش پرستاری، یووئیت و التهاب داخل چشم، تفسیر نگاره‌های تهویه تنفسی، رهایش پوستی و فناوری میکروسوزن‌ها، آسکی بیهوشی و... بخشی از این منابع است.

قوی با بیان اینکه بخش دیگر این نمایشگاه شامل کتب در موضوع مهندسی و مکانیک است، افزود:

از جمله کتب به نمايش‌درآمده در اين بخش، مهندسی سطح و مواد در تریبولوژی، سیستم‌های راداری کوچک و کوتاه‌برد، مفاهیم مهندسی زلزله، آشنایی با جنگنده برتری هوایی پنهانکار و اصول رادار است.

رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان خاطرنشان کرد: در موضوع مهندسی، برق و خدمات، منابعی همچون تعمیر و نگهداری ساختمان، آشنایی با موشک‌ها، روش‌های بیوتکنولوژی از آزمایشگاه تا صنعت، کاربرد نظریه بازی‌ها در مدیریت پروژه، پوشش‌های سد حرارتی و رسم فنی برق، و... به منابع کتابخانه افزوده شده است.

وی بیان کرد: در موضوع دام، کشاورزی، هنر و تاریخ، کتاب‌هایی همچون فرآوری شیر، درختان و درختچه‌ها، جانوران، فرآیند سرامیک‌ها، بررسی باستان‌شناختی محوطه مانایی قلایچی بوکان، و تأملی در ماهیت هنر تزیینات معماری مجموعه کاخ گلستان، خریداری گردیده است.

قوي اضافه کرد: کتب کمک‌آموزشی علوم پایه و پزشکی نیز در موضوعات ارتوپدی، ژنتیک، الکترومغناطیس، خواص فیزیکی مواد، زیست‌شناسی، مقاومت مصالح، میکروبیولوژی، بیوشیمی، سلولی و مولکولی، شبکه‌های کامپیوتری، و پرستاری به منابع سازمان افزوده شده است که بخشی از آن در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

وی در پايان با بیان اینکه کتب این نمایشگاه، تنها بخشی از منابع تازه خریداری‌شده از نمایشگاه تهران است، یادآور شد: علاقمندان می‌توانند برای بهره‌مندی از منابع چاپی این نمایشگاه و دیگر منابع موجود در موضوعات مختلف به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی مراجعه نمایند.

گفتني است که اين نمايشگاه به مدت یک هفته، همه‌روزه در طبقۀ همکف کتابخانة مرکزي آستان قدس واقع در حرم مطهر رضوی، در معرض ديد علاقه‌مندان قرار دارد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین