21 درصد کاهش تصادفات منجر به فوت در استان اردبیل
کد خبر: 902674
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mpG
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل:
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: در سال گذشته در سطح استان نسبت به سال ۹۵تصادفات منجر به فوت در استان اردبیل کاهش یافت که ۷۰ درصد از تصادفات استان در جاده‌های مواصلاتی شمال استان رخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، یوسف خدادادی در جلسه بررسی ایمنی راه‌های اردبیل اظهار داشت: بحث تصادفات به دلیل این که با جان، مال و امنیت مردم سر و کار دارد  از مباحث بسیار جدی است  که مورد توجه ویژه دادگستری استان نیز بوده و برای کاهش تصادفات در حوزه پیشگیری اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

وی افزود: در بحث تصادفات عواملی همچون فرهنگ صحیح رانندگی، ایمنی خودرو و ایمنی جاده ها از عوامل بسیار مهم و تأثیر گذار هستند و بنابراین در بحث فرهنگ‌سازی خوشبختانه استان اردبیل ابتکارات خوبی به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، بیمه‌ها و پلیس راه استان داشته و با توزیع بروشورها در بین رانندگان و مسافران و نیز توزیع برگه‌های ارشادی به جای صدور برگه‌های جریمه برای رانندگان که به صورت ابتکاری برای نخستین بار در کشور انجام گرفت، تأثیر بسیار موثری در کاهش تصادفات داشته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل در مورد ایمنی جاده‌ها گفت: به همت و تلاش دستگاه‌های متولی نقاط حادثه‌خیز جاده‌های استان از 105 مورد به 25 مورد کاهش یافته است و 10 نقطه حادثه‌خیز جاده‌های استان نیز در دستور کار برای تعریض، تعمیر و اصلاح به منظور ایمن‌سازی قرار گرفته است.

خدادادی بیان کرد: با توجه به تلاش‌ها و اقدامات انجام گرفته خوشبختانه استان اردبیل از حیث کاهش تصادفات فوتی رتبه نخست را کسب کرده است به طوری که تصادفات منجر به فوت در سال گذشته در سطح استان نسبت به سال 95 حدود 21 درصد کاهش یافته است.

وی بزرگراه را به عنوان یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین عامل کاهش تصادفات دانست و تصریح کرد: متاسفانه استان اردبیل از حیث بزرگراه دچار کمبود است و از حدود 900 کیلومتر ظرفیت بزرگراه استان فقط حدود 130 کیلومتر بزرگراه در استان وجود دارد و از این حیث از استان‌های همجوار  که در حدود 400 کیلومتر بزرگراه دارند نیز بسیار عقب هستیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با تاکید بر اهمیت ایجاد بزرگراه در کاهش تصادفات گفت: در بزرگراه‌های استان در 100 کیلومتر با تردد حدود یک میلیون مسافر در سال گذشته در حدود یک نفر کشته می‌شود در حالی که در 100 کیلومتر با یک میلیون تردد در جاده‌های معمولی 12 نفر کشته می‌شوند یعنی به طور کلی کشته‌های جاده‌های معمولی حدود 12 برابر بیشتر از بزرگراه است.

خدادادی افزود: بنابراین توسعه و ایجاد بزرگراه جزو فوریت‌ها، ضروریت‌ها ، مطالبات و خواسته‌های مردم به ویژه مردم شمال استان است چرا که بیشترین تصادفات یعنی حدود 70 درصد از تصادفات در جاده‌های مواصلاتی شمال استان اتفاق می‌افتد.

وی با قدردانی از صداوسیما و رسانه‌ها در بحث اطلاع‌رسانی به ویژه اطلاع رسانی در ایام تعطیلات نوروزی که منجر به کاهش تصادفات فوتی در استان شده است، اظهار کرد: از مسئولان استانی انتظار می‌رود تا پیگیر جدی در بحث توسعه بزرگراه در استان باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار