پرداخت يك ميليارد ديه براي قتل زن باردار
کد خبر: 902608
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003moC
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
«از مرگ رها شدم اما عذاب وجدان مرا آرام نمي‌گذارد چون قاتل كودك هفت‌ماهه‌اي شدم كه هنوز صورتش را نديده بودم.‌»

«از مرگ رها شدم اما عذاب وجدان مرا آرام نمي‌گذارد چون قاتل كودك هفت‌ماهه‌اي شدم كه هنوز صورتش را نديده بودم.‌» اين آخرين دفاع مرد محكوم به قصاص است كه 10سال قبل به خاطر عصبانيت مرتكب قتل همسر باردارش شده بود. متهم با پرداخت يك‌ميليارد ديه از مرگ نجات يافت و با احتساب روزهاي بازداشت به زودي آزاد خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ما، نوزدهم خرداد‌سال‌۸۷، مأموران كلانتري‌108 نواب از مرگ مشكوك زن 30‌ساله اي به نام نيلوفر در منزلش باخبر و راهي محل شدند. شوهر آن زن كه در محل حضور داشت به مأموران گفت: «شب گذشته من و نيلوفر با هم درگير شديم و در آن درگيري دو سيلي به صورتش زدم. بعد از آن بود كه همسرم به اتاق خواب رفت و خوابيد. صبح سراغش رفتم تا بيدارش كنم اما متوجه شدم نفس نمي‌كشد. آنجا بود كه با پليس تماس گرفتم.‌»
با انتقال جسد به پزشكي قانوني و بنا به گزارش آن مشخص شد زن جوان در حاليكه هفت‌ماهه باردار بوده است بر اثر ضربه مغزي كشته شده است. به اين ترتيب پرونده با موضوع قتل عمد در دستور كار پليس قرار گرفت و شوهر آن زن - بهمن 36‌ساله‌- به عنوان اولين مظنون پرونده تحت بازجويي قرار گرفت. او ابتدا جرمش را انكار كرد اما در مراحل بازجويي بالاخره لب به اعتراف گشود و با اقرار به قتل همسر باردارش در حاليكه به شدت گريه مي‌كرد، گفت: «چهار‌سال بود با نيلوفر ازدواج كرده بودم و در اين سالها زندگي بدي نداشتيم، اما هرازگاهي به خاطر مسائل جزئي كه در همه زندگي‌ها وجود دارد با هم درگير مي‌شديم. من دانشجوي رشته برق بودم و هنوز كار مناسبي نداشتم اما پدرم قول داده بود كه زندگي‌ام را تأمين كند تا بتوانم با خيال راحت به تحصيلم ادامه دهم. اين گذشت تا اينكه همسرم باردار شد و من هر روز منتظر تولد فرزندم بودم. به خاطر وضعيت همسرم هر وقت مشكلي پيش مي‌آمد خودم را كنترل مي‌كردم اما نمي‌دانم چرا شب حادثه دوباره او را كتك زدم.‌» متهم در خصوص قتل گفت: «شب حادثه وقتي از دانشگاه به خانه برگشتم نيلوفر مشغول درست كردن غذا بود. ناگهان بين ما حرفي رد و بدل شد و او حاضر جوابي كرد. دوباره كنترلم را از دست دادم و عصباني شدم و از شدت عصبانيت همسرم را كتك زدم. اصلاً فكر نمي‌كردم ضربه‌هايم كاري باشد و منجر به قتل او شود.‌»
با اقرارهاي متهم و بازسازي صحنه جرم، پرونده بعد از صدور كيفرخواست به شعبه چهارم دادگاه كيفري يك استان تهران فرستاده‌شد. در اولين جلسه رسيدگي به پرونده، اولياي‌دم در جايگاه قرار گرفتند و در حاليكه به شدت گريه مي‌كردند، گفتند: «دخترمان باردار بود و استرس براي او خوب نبود، اما شوهرش بدون توجه به وضعيت نيلوفر در كمال بي‌رحمي دخترمان را كتك زد. او به خاطر عصبانيتش دو نفر را از بين برده است به همين دليل براي او درخواست قصاص داريم.‌»
در ادامه متهم بار ديگر حادثه را شرح داد و از خودش دفاع كرد. در پايان هيئت قضائي بهمن را بنا به درخواست اولياي دم، به قصاص محكوم كرد. اين حكم در ديوان عالي كشور از سوي قضات يكي از شعبات آن تأييد شد. در حاليكه حكم صادره در آستانه اجرا قرار داشت متهم توانست با پرداخت يك‌ميليارد ديه رضايت اولياي‌دم را جلب كند.
به اين ترتيب مرد جوان روز گذشته بار ديگر از جنبه عمومي جرم در همان شعبه به رياست قاضي عبداللهي پاي ميز محاكمه قرار گرفت. بعد از اعلام رسميت جلسه، متهم به دستور رياست دادگاه در جايگاه ايستاد و در آخرين دفاعش در حاليكه به شدت اشك مي‌ريخت، گفت: «باور كنيد اختلاف من و نيلوفر مثل خيلي‌هاي ديگر جزئي بود اما نمي‌دانم چرا آن شب نتوانستم خودم را كنترل كنم و همسر باردارم را كتك زدم. خدا مرا ببخشد و از اولياي‌دم مي‌خواهم مرا حلال كنند. باور كنيد عاشق نيلوفر بودم و از طرفي منتظر به دنيا آمدن اولين فرزندمان بودم.‌» او در ادامه گفت: «وقتي به قصاص محكوم شدم هر شب در زندان كابوس اعدام مي‌ديدم، اما خودم را مستحق مرگ مي‌دانستم. با رضايت اولياي‌دم كابوس مرگ تمام شد، اما در اين 10سالي كه زندان هستم هميشه خودم را سرزنش مي‌كنم و مي‌بايستي يك عمر زندگي‌ام را با عذاب وجدان بگذرانم چون قاتل كودكي شدم كه هنوز صورتش را نديده بودم به همين دليل مي‌دانم زندگي راحتي ندارم... .»
در پايان هيئت قضائي وارد شور شد و متهم را به 10سال حبس محكوم كرد. به اين ترتيب متهم با احتساب روزهاي بازداشت به زودي آزاد خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار