وزیر دفاع: در مبارزه با تروریسم مصمم هستیم
کد خبر: 902567
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mnX
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
نخستین کمیسیون عالی مشترک همکاری‌های دفاعی ایران و عراق با حضور وزرای دفاع دو کشور برگزار شد.

روابط عمومی وزارت دفاع: در نخستین روز سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به بغداد، مراسم استقبال رسمی از امیر سرتیپ حاتمی توسط وزیر دفاع عراق انجام شد.

امیر سرتیپ حاتمی در این مراسم با بیان اینکه جریان تلخ داعش خسارات زیادی را برای مردم منطقه به ویژه کشور عراق به بار آورد، اظهار داشت: در بحران پیش آمده فرصت مغتنمی پیش آمد تا با برادرانمان در کشور دوست و همسایه عراق در تعامل و هم افزایی با یکدیگر بتوانیم دشمن را با شکست مواجه ساخته و دشمن مشترک را شناسایی کنیم.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با تقدیر و تجلیل از زحمات و تلاش‌های ملت و نیرو‌های مسلح عراق در نابودی و شکست داعش، پیروزی‌های به دست آمده را به ملت و دولت عراق تبریک گفت و افزود: ایران و عراق نشان دادند که مکمل یکدیگرند و به یکدیگر پیوسته و وابسته اند.

وی با بیان اینکه مبارزه با تروریسم باید همه جانبه و از سوی همه کشور‌ها در اولویت بوده و پیگیری شود در غیر این صورت همه متضرر خواهند شد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در بحران پیش آمده و سختی‌ها در کنار ملت و ارتش عراق بود و تا آخر نیز در مبارزه با تروریسم مصمم هستیم.

امیر سرتیپ حاتمی با آرزوی اینکه امیدواریم کشور دوست و برادر عراق به جایگاه واقعی خود در سطح منطقه و به ویژه جهان اسلام نائل شود، تاکید کرد: بسیار علاقمندیم که همکاری‌های دفاعی و نظامی بین دو کشور استمرار داشته باشد تا بتوانیم به بالاترین سطح تعاملات دست یابیم.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برخورد دوگانه با تروریسم در منطقه مورد قبول ما نیست، اضافه کرد: تروریسم به طور کامل در هر نقطه‌ای از جهان مود قبول نیست و نگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران به حوادث تروریستی موید این مطلب است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران صادقانه و با نیت خیرخواهانه در مبارزه با داعش و گروه‌های تکفیری در کنار دولت و ملت عراق قرار گرفت، خاطرنشان کرد: همکاری‌های دفاعی ایران، عراق، سوریه و بعد با مشارکت روسیه به نماد مبارزه با تروریسم در منطقه تبدیل شد.

وزیر دفاع عراق نیز با عرض خیرمقدم به وزیر دفاع و هیئت همراه، مذاکرات دو طرف را در راستای تامین منافع ملی دو کشور دانست و اظهار امیدواری کرد که در طول این مذاکرات بتوانیم به نتایج بسیار خوبی دست یابیم.

سرلشکر عرفان الحیالی با بیان اینکه پیوند‌های فرهنگی، دینی و تاریخی بسیاری بین دو کشور ایران و عراق وجود دارد، افزود: این پیوند‌ها بسترساز همکاری و تعامل هر چه بیشتر دو کشور عراق و ایران شده است.

وی در ادامه با اشاره به حمله داعش و گروه‌های تکفیری به عراق تصریح کرد: در تهاجم خشونت بار داعش به عراق به خوبی دانستیم که جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم، دولت و ارتش عراق به صورت صمیمانه و برادرانه ایستاد و به درخواست ملت و دولت عراق برای مبارزه با داعش جواب مثبت داد و این موضوع هرگز قابل فراموشی نیست.

وزیر دفاع عراق از تمام تلاش‌ها و همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم که دولت جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته در بازسازی عراق در کنار ملت و دولت عراق همراه و همگام با ما باشد.

پس از مذاکرات وزرای دفاع دو کشور ایران و عراق، نخستین کمیسیون مشترک همکاری‌های دفاعی با حضور وزرای دفاع ایران و عراق و هیئت همراه برگزار و دو طرف در خصوص موضوعات مورد علاقه مذاکره و گفت و گو کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار