کاهش دبی رودهای استان سمنان
کد خبر: 902526
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mms
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای سمنان:
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان با بیان گزارشی از وضعیت بارش های استان در سال آبی جاری گفت: حجم بارش های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است .

محمدرضا خاموشی در کارگروه سیلاب و مخاطرات دریایی که با هدف بررسی راهکارهای برون رفت از آثار خشکسالی برگزار شد افزود: طی سال آبی جاری با کاهش رواناب رودخانه های استان سمنان رو به رو بودیم.

وی با بیان اینکه رودخانه هایی که شرایط اضطرار دارند شناسایی شده و باید ساماندهی شوند،ادامه داد: باید همه نهادها و دستگاه های ذیربط هم افزایی لازم را با شرکت آب منطقه ای استان در بحث مدیریت هر چه بهتر سیلاب داشته باشند تا بتوانیم در زمان بروز حادثه با کمترین آسیب اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان اضافه کرد: به علت کاهش بارش ها حجم آب موجود در مخازن سدهای استان نیز در این زمان تقلیل داشته و بایستی با مدیریت صحیح منابع آبی، مخاطرات کاهش رواناب، بارش ها و ... را به حداقل رساند .

خاموشی خاطرنشان کرد: برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از خشکسالی بایستی از ظرفیت تمام دستگاه های اجرایی استان استفاده شود.

وی تصریح کرد: در کارگروه سیلاب و مخاطرات دریایی بر اطلاع رسانی بهینه و بهنگام از سوی اعضاء کارگروه سیل، شناخت نقاط آسیب پذیر و انجام اقدامات ایمنی، مطالعات جمع آوری آبهای سطحی در شهرهای استان و بازنگری درمباحث آموزشی واطلاع رسانی سیل تاکید خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی