مشکل خودروهای قاچاق را در وزارت صنعت دنبال کنید
کد خبر: 902443
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mlX
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱
واکنش رئیس گمرک به قاچاق 6 هزار خودرو
رئيس‌كل گمرك ايران خبر ترخيص با ثبت سفارش‌هاي غيرقانوني 6 هزار و 481 خودروي خارجي در سال ۹۶ را تأييد كرد.

دو روز پیش جزئيات اوليه قاچاق 6 هزار و 481 خودرو از طرف خبرگزاري تسنيم رسانه‌اي شد، در همين خصوص رئيس كل گمرك ايران توضيحاتي را ارائه كرده است. بنا بر شرايط موجود تمام مواردي را كه گمرك در خصوص ترخيص خودروهاي وارداتي انجام داده طبق قانون و وفق مقررات بوده و هيچ خدشه‌اي بر آن وارد نيست و اين موضوع را بايد در حوزه صنعت، معدن و تجارت پيگيري كرد.
فرود عسگري در خصوص ترخيص تعدادي خودروي وارداتي از گمرك در زمان بسته بودن سايت ثبت‌سفارش اظهار داشت: همه كالاهايي كه وارد كشور مي‌شود و بايد از گمرك ترخيص شود طبق ماده 8 مقررات صادرات و واردات بايد داراي ثبت سفارش معتبر باشد.
رئيس كل گمرك كشور با بيان اينكه در حال حاضر بين گمرك و سامانه ثبت سفارش كه متعلق به توسعه تجارت است ارتباط الكترونيك وجود دارد، گفت: زماني كه شما مي‌خواهيد كالايي را اظهار كنيد از جمله خودرو بايد كد هشت رقمي را وارد باكس كنيد تا سيستم به شما اجازه دهد مراحل بعدي را انجام دهيد، اگر ثبت سفارش توسط سيستم فراخوانده نشود، عملاً چيزي به‌عنوان اظهار نداريم.
وي با اشاره به اينكه بنا بر شرايط موجود تمام مواردي را كه گمرك انجام داده طبق قانون و وفق مقررات بوده و هيچ خدشه‌اي بر آن وارد نيست و اين موضوع را بايد در حوزه صنعت، معدن و تجارت پيگيري كرد، ادامه داد: گمرك ثبت سفارش را دارد، صاحب كالا اظهار و حقوق ورودي خود را پرداخت و مجوزهاي استاندارد، ضوابط فني ورود خودرو و پروانه را دريافت كرده است.
رئيس كل گمرك كشور در پايان تعداد خودروهاي ثبت‌ سفارش‌ شده در زمان بسته بودن سايت ثبت سفارش خودرو را بيش از 6هزار دستگاه عنوان كرد و گفت: اين اقدام در سايت ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت صورت گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار