هزینه های درمان سازمان بیمه سلامت300 درصدی افزایش پیدا کرد
کد خبر: 902334
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mjm
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان:
در اولین جلسه هم اندیشی اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان با روسای بیمارستانهای خصوصی و مراکز جراحی محدود عنوان شد:

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان ، اولین جلسه هم اندیشی بیمه سلامت با روسای بیمارستانهای خصوصی و مراکز جراحی محدود با محوریت تاکید بر مدیریت منابع و مصارف و ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان  در سال97 برگزار شد.

 دکتر حسین بانک اهم محورهای کنترل و مدیریت هزینه های این سازمان در سال 97 را بیان نمود وگفت : با توجه به رایگان شدن خدمات صندوق بیمه سلامت همگانی ، هزینه های درمان در سال 95 نسبت به سال 93 ،300 درصد افزایش داشته است .

وی افزود : هزینه های درمانی ماهیانه بیمه سلامت در سال93 برابر24 میلیارد تومان بوده که در سال 95 با افزایش حدود سه برابری به 65 میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان اذعان داشت : با تلاشهایی که از سوی وزیر بهداشت ، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تخصیص های خوبی برای پرداخت بدهی های موسسات طرف قرارداد صورت پذیرفت و با توجه به اینکه بخش خصوصی به عنوان بنگاه اقتصادی در حوزه سلامت فعالیت دارند ، سعی شد پرداختی های بخش خصوصی با اولویت صورت پذیرد .

وی با اشاره به برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت تاکید کرد : با هدف ارتقاء کیفیت و دسترسی آحاد مردم به خدمات سلامت در سال 97 با اجرای راهنماهای بالینی و استقرار خدمات الکترونیک به سمت مدیریت و کنترل هزینه های سازمان گام های موثری برخواهیم داشت. ایشان ادامه داد: نکته قابل توجه این است که بودجه سال 97 باکاهش چشمگیری روبرو گشته که نیازمند تعامل و همکاری بیشتر از سوی مؤسسات طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت می باشد .

در ادامه رؤسای بیمارستان های خصوصی و مراکز جراحی محدود استان پیشنهادات و انتقادات خود را با محوریت مدیریت هزینه های سازمان در سال97 و تاکید بر مدیریت منابع و مصارف و ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان را مطرح نمودند . 

نماینده روسای بیمارستانهای خصوصی علل بالا بودن هزینه های درمان در ایران را قوانین و مقررات حاکم بر بیمه ها ، دیدگاه مردم در حوزه درمان و رفتار پزشکان دانست که کاهش هزینه ها مستلزم اصلاح هر سه عامل است.

این نماینده در پایان این نشست بیان نمود  : با توجه به پایین آمدن هزینه درمان برای بیماران بخصوص در بخش دولتی، با افزایش درخواست زمان بستری توسط بیمار و همراهان بیمار مواجه شده ایم و تقاضای کاذب در مراجعه های غیر ضروری و همچنین تجویز دارو و آزمایش ها افزایش داشته است که باید فرهنگ سازی های لازم در این زمینه صورت پذیرد .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار