استفاده از ضايعات نفتي در توليد سيمان
کد خبر: 902244
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003miK
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۴

محققان دانشگاه صنعتي اميركبير روشي را براي استفاده از لجن نفتي در توليد سيمان ارائه كردند كه كاربردي شدن آن موجب كاهش آلايندگي‌هاي زيست‌محيطي خواهد شد.
علي داولي، مجري طرح با بيان اينكه اين طرح با عنوان «بررسي فرآيند جامدسازي و تثبيت لجن نفتي در ساختار سيمان» در دانشگاه صنعتي اميركبير اجرايي شده است، گفت: هدف از اجراي اين طرح حذف آلايندگي فلزات سنگين در لجن نفتي ناشي از فرايندهاي پالايشي بوده است. وي اظهار كرد: مقايسه نتايج انتشار آلايندگي فلزي لجن بعد از استفاده در توليد سيمان و جامدسازي به شكل بتن با مقادير استانداردهاي موجود نشان مي‌دهد دستاوردهاي اين طرح در حذف اين آلودگي مؤثر بوده است، علاوه بر آن استفاده از اين طرح باعث صرفه‌جويي مصرف سوخت در كوره سيمان خواهد شد. اين محقق با اشاره به روش به كار برده شده در اين طرح، توضيح داد: بخش شبيه‌سازي فرايند پخت سيمان به علت دسترسي نداشتن به كوره «كلينكر» در مقياس آزمايشگاهي از جمله چالش‌هاي اجراي اين طرح بوده است.
مجري طرح با بيان اينكه دستاوردهاي اين تحقيق در صنايع سيمان‌سازي براي استفاده از سوخت جامد جايگزين كاربرد دارد، افزود: در فاز بعدي اقدام به ارزيابي مقاومت خمشي و كششي و نيز زمان‌گيرش جهت سنجش كيفيت سيمان توليدي با استفاده از توليد مقادير بيشتر سيمان از اين روش خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار