ثبت نام 65 در صدی بیجاری‌ها در سامانه سیب
کد خبر: 902143
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mgh
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۸
مدیر شبکه بهداشت بیجار عنوان کرد
مدیر شبکه بهداشت بیجار از ثبت نام 65 درصد از مردم بیجار در سامانه سیب خبر داد و گفت: با همراهی مردم و تلاش مجموعه بهداشت آمار دریافت خدمات باید کامل شود.

به گزارش جوان از کردستان، محمد مظاهری یکشنبه شب در جلسه برنامه ریزی هفته سلامت که در سالن شهدای گمنام برگزار شد با اشاره به آغاز هفته سلامت  بر اهمیت اطلاع رسانی و تبیین جایگاه سلامت در جامعه و فرهنگ‌سازی آن تأکید کرد.

وی به برنامه های هفته سلامت اشاره کرد و بیان  داشت: برگزاری  مسابقه محلی در شهربازی برای عموم مردم، مسابقه دوچرخه‌سواری، برگزاری مسابقه دو درسطح مقاطع ابتدایی پسران و دختران، جشنوار غذایی در روستای قم‌چقای، برگزاری برنامه پیاده‌روی در شهر حسن آباد- پیرتاج- توپ آغاج، برگزاری همایش و برپایی نمایشگاه،  برگزاری پیاده‌روی عمومی در سطح شهر از جمله برنامه‌های هفته سلامت در بیجار است.

مظاهری با بیان شعار هفته سلامت «سلامت برای همه» است، گفت: موضوع هفته سلامت نیز پوشش همگانی سلامت، برای همه در همه جا است و بر این اساس باید به مقوله سلامت دقت نظر  بیشتری داشته باشیم و آن را صرفا منوط به هفته سلامت نکنیم.

مدیر شبکه بهداشت بیجار  در ادامه  به سامانه سیب و اهمیت آن اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف اهمیت به ابعاد مختلف سلامت از جمله بهداشت فردی افراد و ارائه خدمات مراقبت های اولیه و توسعه خود مراقبتی در سطح شهرستان است.

مظاهر ی اظهار کرد: سامانه الکترونیکی سیب بر اساس نیاز های بهداشتی افراد طراحی شده و افراد می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های بهداشتی واقع در مراکز بهداشت ثبت نام کنند.

این مسوول عدم توجه به خود مراقبتی و مراجعه به مراکز بهداشت را زنگ خطری برای شهرستان عنوان کرد و گفت: عدم مراجعه افراد برای دریافت خدمات بهداشتی و ثبت مشخصات در سامانه سیب موجب پایین آمدن بودجه سرانه دریافت خدمات بهداشتی که توسط وزارت بهداشت ارائه می شود،خواهد بود.

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان بیجار، پرداخت سرانه بهداشتی مبتنی بر عملکرد است و وزراتخانه بر اساس خدمات ارائه شده به مردم به  شهرستان بودجه اختصاص می‌یابد.

مظاهری از ثبت نام 65 درصد از مردم بیجار در سامانه سیب خبر داد و گفت: با همراهی مردم و تلاش مجموعه بهداشت آمار دریافت خدمات باید کامل شود.

وی اجرای این طرح را موجب ارتقا سلامت در بیجار دانست و گفت: در این طرح تمامی مادران باردار و کودکان و نوجوانان و سالمندان از خدمات رایگان برخوردار خواهند شد.

مظاهری گفت: متأسفانه در راستای ثبت نام مردم در سامان سیب شهرستان آخر است و لازم است مردم در این راستا همکاری‌های لازم را انجام دهند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بیجار عنوان کرد: اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مردم از جمله عوامل موثر ارتقای فاکتور سلامت است.

مظاهری در پایان گفت: مردم شهرستان بیجار می توانند از ساعات 7 صبح الی 14 بعد از ظهر به هریک از چهار مرکز بهداشت نزدیک محل سکونت خود مراجعه و اطلاعات خود را توسط مراقبین سلامت در پایگاه‌های بهداشتی ثبت کنند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار