سایه "خورشید" بر سر مددجوی سالخورده سرخه‌ای
کد خبر: 902124
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mgO
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴
مجریان طرح اشتغال کمیته امداد شهرستان سرخه با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی باخرید ۲۰ پنل خورشيدی و تولید برق در منزل مددجوی سرخه‌ای اشتغالی پایدار برای وی ایجاد کردند.

حسن نوری، از مددجویان کمیته امداد شهرستان سرخه و از اهالی روستای افتر، گفت: با توجه به اینکه سال‌ها از مددجویان کمیته امداد هستم، اکنون با ایجاد اشتغالی پایدار از چرخه حمایتی این نهاد خارج و توانمند شدم .

وی که متولد سال ۱۳۰۹ هجری شمسی است وبه دلیل کهولت سن از عهده کاری برنمی‌آید افزود: اکنون با فروش برق تولیدی از پنل خورشیدی ماهانه درآمدی پایدار دارم.

حسن نوری بابیان اینکه در فرودین سال ۹۶ با مراجعه به کمیته امداد و دریافت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی اشتغال‌زایی، راهنمایی و مشاوره کارشناسان اشتغال شهرستان سرخه این طرح در بام منزل روستایی من اجرا شد افزود: با توجه به میزان تابش نور خورشید به پنل‌های خورشیدی درآمد ماهانه حاصل از فروش برق از ۸۰۰ هزار تومان تا یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان متغیر است.

وی که هم‌اکنون با ۲۰ سلول خورشیدی منزل خورد را به یک نیروگاه پنج کیلوواتی خانگی تبدیل کرده است ادامه داد: در حال حاضر یک قرارداد ۲۰ ساله با شرکتی برای فروش برق تولیدی حاصل از پنلهای خورشیدی دارم و هر کیلووات ساعت برق تولیدی را ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسانم.

این مددجوی سرخه‌ای بابیان اینکه در سال ۹۲ تسهیلات 10 میلیون تومانی اشتغال‌زایی برای راه‌اندازی پرورش دام دریافت کردم افزود: به دلیل ناتوانی جسمی از ادامه این شغل صرف‌نظر کردم.

گفتنی است اجرای طرح پنل خورشیدی توسط کمیته امداد استان سمنان، برای اولین بار برای مددجوی شهرستان سرخه اجراشده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی