مشكل امروزم بيماري نيست، بيكاري است
کد خبر: 902053
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mfF
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
ايرانمنش:
رضا ايرانمنش بازيگر سينما و تلويزيون از مشكلات كنوني جامعه بازيگران و بيكاري سخن به ميان آورد.

ايرانمنش در ارتباط با وضعيت بيمارى خود گفت: خوشبختانه اوضاع جسمانى بنده خوب است و هيچ مشكلى ندارم، اما اصلى‌ترين مشكل امروز من و بسيارى از همكارانم بيكارى و عدم امنيت شغلى است كه متأسفانه مديران متولى امر به آن بى توجه هستند. وى افزود: اكثريت هنرمندان اين روزها با بيكارى دست و پنجه نرم مى كنند و تنها عده خاصى سركار هستند كه البته شايد در سايرمشاغل هم اين ضعف و خلأ وجود داشته باشد ولى در حوزه فرهنگ و هنر اين مسئله بسيار پررنگ است.
ايرانمنش با اعلام اينكه طى ساليان اخير دولتمردان و متوليان امر هيچ اقدام مثبت و كاربردى براى هنرمندان انجام نداده‌اند، گفت: بايد نمايندگانى از جامعه هنرمندان در مجلس شوراى اسلامى و حتى شهردارى حضور داشته باشند تا نگاه به هنرمندان حمايتى شود. متأسفانه مدير متخصص از جامعه هنر نداريم كه هنردوست يا هنرشناس باشد، همين مسئله خيلى به ضرر هنرمندان تمام مى‌شود.
اين بازيگر با اعلام اينكه بايد در شوراى شهر نمايندگانى از جنس ورزش و هنر حضور داشته باشند، خاطرنشان كرد: در پشت حق و حقوق شهروندى مباحث زيادى است كه بايد توجه بيشتري به آن صورت بگيرد و بايد در تمام تصميمات اجتماعى، سياسى، شهرى يك نگاه فرهنگ سازى وجود داشته باشد. براساس همين فرهنگسازى است كه مى‌‌توانيم سرمايه سازى كنيم پس بايد به جامعه هنرمندان توجه بيشترى شود.
وى در ادامه بيان كرد: متأسفانه در بسيارى از مراكز دولتى جاى هنرمندان خالى است. بايد شرايط حضور هنرمندان در اين ادارات و نهادهاى تصميم گيرنده مهيا باشد تا نماينده جامعه هنرمندان هم به مباحث فرهنگى و هنرى به عنوان يك متخصص ورود پيدا كند.
رضا ايرانمنش در ارتباط با حمايت بازيگران از طيف‌هاى مختلف سياسي در ايام انتخابات رياست جمهورى، تصريح كرد: هنرمند نبايد گرايش سياسى داشته باشد، ولى متأسفانه طى ادوار مختلف انتخابات همواره جامعه هنرى هم مانند مردم به دو گروه تقسيم مى‌شوند و براى كانديدای طيف مورد علاقه خود تبليغ مى‌كنند كه جامعه هنر همواره از اين ناحيه ضربه خورده است، البته شايد عده خاصى موفق به گرفتن امتيازات فراوانى شوند ولى در مجموع جامعه هنر از وقوع اين اتفاقات آسيب مى‌بيند كه شكل گيرى اين مسئله خوشايند افراد نيست و بايد توازن حداقل در اين موارد رعايت شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار