نه سوريه ضعيف‌تر و نه امريكا قوي‌تر از 7 سال پيش است
کد خبر: 901832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mbg
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹
ديدارهای جداگانه ولايتي و آیت‌الله اراکی با بشار اسد در دمشق

مشاور بين‌الملل مقام معظم رهبري در ديدار رئيس‌جمهور سوريه گفت: هفت سال است كه جنگ تمام عياري عليه ملت و دولت سوريه به هدايت مستقيم امريكايي شروع شده است. نه سوريه امروز ضعيف‌تر از هفت سال پيش است و نه امريكا قوي‌تر از هفت سال پيش.
به گزارش فارس، علي اكبر ولايتي مشاور بين‌الملل مقام معظم رهبري پيش از ظهر پنج‌شنبه ضمن ديدار با بشار اسد رئيس‌جمهور سوريه در دمشق گفت: هفت سال است كه جنگ تمام عياري با مشاركت دهها كشور عليه ملت و دولت سوريه به هدايت مستقيم امريكايي شروع شده است. نه سوريه امروز ضعيف‌تر از هفت سال پيش است و نه امريكا قوي‌تر از هفت سال پيش.
مشاور بين‌الملل مقام معظم رهبري با بيان اينكه امروز ملت، دولت و ارتش سوريه جنگ‌ديده و آماده‌تر از گذشته هستند، تأكيد كرد: مواضع ترامپ در بدو انتخابش موجب استعجاب ديگران بود، الان موجب استهزای ديگران است.
بشار اسد: به مطالبي كه رهبر انقلاب درباره من گفتند، افتخار مي‌كنم
همچنين آيت‌الله محسن اراكي دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي در حاشيه اولين كنفرانس بين‌المللي وحدت در سوريه با بشار اسد رئيس‌جمهور سوريه ديدار و گفت‌وگو كرد. در آغاز اين نشست بشار اسد ضمن خوشامدگويي به هيئت مجمع تقريب و ساير هيئت‌هاي شركت‌كننده در نخستين اجلاس وحدت امت اسلامي كه براي نخستين بار در سوريه برگزار شد، اظهار داشت: مطالبي كه رهبر معظم انقلاب اسلامي درباره اينجانب فرموده‌اند موجب افتخار بنده است. وي ضمن تشكر از حضور علما و نخبگان در اين كشور و با اشاره به شرايط حساس كنوني در سوريه كه مورد تهاجم استكبار قرار دارد، اين حضور را نشانه حمايت ملت‌هاي مسلمان از محور مقاومت و خصوصاً كشور سوريه دانست.
رئيس‌جمهور سوريه گفت: ما در سوريه به نقش علما و وحدت مسلمين در اين شرايط حساس باور داريم و نقش سازنده عالمان ديني مانند سايه‌اي بر سر ملت‌هاي مسلمان است. رئيس‌جمهور سوريه در پايان از علما خواستند مباني عقلي وحدت و مقاومت را مورد بررسي قرار دهند و ويروس تكفير را شناسايي كرده و پادزهر آن را ارائه دهند.
پس از سخنان رئيس‌جمهور سوريه، آيت الله اراكي به‌عنوان نخستين سخنران از بشار اسد و وزير اوقاف كه زمينه تأسيس مجمع وحدت امت و برگزاري اين اجلاس با حضور بزرگاني از علما و متفكران جهان اسلام را فراهم آوردند، تشكر و قدرداني كرد و نقش علما در ايجاد بستري محكم براي وحدت جوامع اسلامي را مورد تأكيد قرار داد. دبيركل مجمع تقريب افزود: كشور سوريه به جهانيان اثبات كرد با وجود رئيس‌جمهوري حكيم و مردمي شجاع و مقاوم مي‌توان كارهاي بزرگي به‌ثمر رساند كه ان‌شاءالله فتح قدس از دستاوردهاي آن خواهد بود. آيت الله اراكي در گفت‌وگوي خصوصي با رئيس‌جمهور سوريه چهار موضوع را پيشنهاد كرد كه وي ضمن تحسين اين پيشنهادهاي مهم دستور لازم را براي اجرا صادر كرد: 1- تأسيس مركز ترويج اسلام معتدل 2- تأسيس مجمع فقهي كه در جهان اسلام مرجعيت داشته باشد 3- تأسيس دانشگاه مذاهب اسلامي در كشور سوريه 4- پشتيباني جدي از مجمع سوري براي وحدت امت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار