تنوع پروژه های عمرانی زمینه ساز توسعه محلات شهرداری منطقه پنج می شود
کد خبر: 901713
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mZl
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
شهردار تبریز:
شهردار تبریز گفت : طرح های عمرانی شهرداری منطقه پنج با تنوعی که دارند در توسعه و پیشرفت محلات این قسمت از شهر موثر خواهد بود.

، مهندس ایرج شهین باهر در بازدید از پروژه های عمرانی منطقه پنج بیان کرد: تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر (عج) که با 250میلیارد ریال درحال اجراست به عنوان فاز اول اتوبان ولایت در رونق یافتن و توسعه کوی نصر واستانداری و تسهیل شدن تردد در این مسیرها نقش مهمی خواهد داشت.

 وی در ادامه با بیان اینکه این پروژه ترافیکی از پیشرفت عمرانی خوبی برخوردار است ابراز امیدواری کرد: تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر (عج) با داشتن 4 رمپ و3 لوپ علاوه بر امکان تردد وسایط نقلیه ازکوی های نصر واستانداری به هم وهمچنین ولیعصردسترسی به اتوبان پاسداران را نیز میسر می کند.

 شهردارتبریز در ادامه بازدید خود از سه مسیر دوچرخه سواری و پیاده راه منطقه بازدید کرد. مهندس شهین باهر مسیرهای دوچرخه سواری شهرک رشدیه، کوی فرشته جنوبی و بزرگراه دوکمال را اقدامی ارزشمند در جهت توسعه زیرساخت های لازم برای ورزش همگانی دانست و ابراز داشت: شهروندان تبریزی  فرهنگ استفاده از دوچرخه را  در کشور نهادینه کنند.

 در این بازدید مهندس یعقوب هوشیار شهردار منطقه پنج نیز با بیان اینکه برای احداث 6 کیلومتر مسیر دوچرخه و پیاده راه  30میلیارد ریال هزینه شده است، گفت: با پایان یافتن نورپردازی و همچنین اقدامات زیباسازی، مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی بزرگراه دوکمال به طول3 کیلومترآماده بهره برداری شده است.

 وی با اعلام این مطلب افزود: احداث مسیرهای مدرن دوچرخه سواری و پیاده روی جزو برنامه های عمرانی شهرداری منطقه پنج بود که در این راستا3  مسیر در کوی فرشته جنوبی، بزرگراه دوکمال و شهرک رشدیه به طول 6 کیلومتر احداث شده است.

وی در این رابطه تصریح کرد: مسیرهای دوچرخه سواری کوی فرشته جنوبی و رشدیه در سال گذشته به بهره برداری رسیده بودند و با پایان یافتن نورپردازی مسیر بزرگراه دوکمال نیز آماده استفاده شهروندان شده است. شهردارمنطقه پنج در ادامه با اشاره به مشخصات این پروژه اظهارداشت : با توجه به اهمیت مسیر بزرگراه دوکمال و همجواری آن با مجموعه لاله پارک و همچنین پارک فرامنطقه ای باغمیشه احداث مسیر دوچرخه سواری علاوه بر تشویق شهروندان به ورزش دوچرخه سواری بر زیبایی های منطقه افزوده است.

شایان ذکراست؛ مسیر تندرستی احداث شده به صورت رمپ طراحی شده و از بزرگراه دوکمال شروع و به خود آن ختم می شود.

 گفتنی است؛ شهردار تبریز از ساختمان اداری منطقه پنج ، ساماندهی و زیباسازی بستر مهرانه رود ، فازدوم بزرگراه دوکمال نیز بازدید کرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار