دوست و دشمن به غلبه انقلاب بر مشکلات دفاعي اذعان دارند
کد خبر: 901458
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mVe
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۵
فرمانده كل سپاه:
سرلشكر جعفري، غلبه انقلاب اسلامي بر مشکلات دفاعي و امنيتي را كه امروز زبانزد دوست و دشمن است، از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي برشمرد و تصريح كرد: بحمدالله با مجاهدت‌ها و تلاش‌هاي بي وقفه صورت گرفته براساس باور توان و ظرفيت بومي و نگاه انقلابي و مديريت جهادي در اين عرصه هيچ مشكلي نداريم.

به گزارش سپاه نيوز، سردار سرلشكر پاسدار محمدعلي جعفري، فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در جمع مسئولان و مديران نمايندگي ولي فقيه در سپاه از وجود نگاه غيراسلامي به عنوان آفت انقلاب ياد كرد و گفت: در طول سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي، حتي در دوران دفاع مقدس، شاهد وجود ديدگاه‌هاي انحرافي و مغاير با اسلام بوديم و ديديم كه بني صدر با نگاه مادي و در نظر نگرفتن توان مردمي و مدد و نصرت الهي بيش از سه ماه در اداره جنگ با ابزار و ادوات مادي دوام نياورد اما مديريت نگاه انقلابي پس از فرار بني صدر در جبهه‌ها حاكم شد.

تفكر انحرافي به دوگانگي مي‌رسد

سرلشكر جعفري افزود: با صراحت بايد اين واقعيت را بازگو كرد كه تغيير مديريت و حاكم شدن تفكر متناسب با انقلاب اسلامي و نه تفكر انحرافي مغاير كه موجب ايجاد دوگانگي و بن بست مي‌شود، پيروزي‌هاي غرورانگيز دوران دفاع مقدس را رقم زد.
وي بهره‌مندي جامعه از رشد سياسي را از نكات مهم و قابل توجه دانست و تصريح كرد: در شرايطي كه دشمنان در دي ماه سال گذشته قصد موج‌سواري بر برخي اعتراضات اقتصادی مردم ‌را داشتند، ملت ايران با هوشمندي و بصيرت صف خود را از آشوبگران جدا كرد و كساني كه حتي دغدغه‌هاي معيشتي نيز داشتند، در دفاع از انقلاب اسلامي راهپيمايي كردند و در برابر دشمنان ايستادند.
سرلشكر جعفري در ادامه خاطرنشان كرد: يكي از دلايلي كه مقام معظم رهبري(مدظله العالي) بر سرمايه جوان انقلابي تأكيد دارند اين است كه به‌رغم تلاش و هجمه همه جانبه دشمنان، دلبستگي عميق اين جمعيت جوان به انقلاب نسبت به نسل قبلي بيشتر است و اين اتفاق به معجزه شبيه است.

تفكر انقلابي مي‌تواند كشور را پيشرفته كند

وي با تأكيد بر اينكه تفكر منطبق بر اسلام و انقلاب و اصول انقلابي و هماهنگ با ديدگاه‌هاي اسلام ناب و ولي فقيه مي‌تواند كشور را به سمت پيشرفت و سربلندي و اقتدار هر چه بيشتر سوق دهد، اظهار كرد: اعتقاد اصلي مردم به اصل نظام و انقلاب كه مبتني بر نگاه ديني آنان است، انقلاب اسلامي را تاكنون حفظ كرده و به فضل الهي در آينده نيز حفظ خواهد كرد.
فرمانده كل سپاه با اشاره به تأكيدات مقام معظم رهبري برمقوله اقتصاد مقاومتي با بيان اينكه متأسفانه در مقام عمل درك عميقي نسبت به اين موضوع وجود ندارد، گفت: بر اساس اصول اسلامي و انقلابي و نگاه به درون با نگاه اقتصاد مقاومتي در عرصه اقتصاد و معيشت مردم، مي‌توان مشكلات را مرتفع كرد.

در حوزه دفاعي هيچ مشكلي نداريم

سرلشكر جعفري در بخش ديگري از سخنانش، غلبه انقلاب اسلامي بر مشکلات دفاعي و امنيتي را كه امروز زبانزد دوست و دشمن است، از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي برشمرد و تصريح كرد: بحمدالله با مجاهدت‌ها و تلاش‌هاي بي وقفه صورت گرفته براساس باور توان وظرفيت بومي و نگاه انقلابي و مديريت جهادي در اين عرصه هيچ مشكلي نداريم.
وي با بيان اينكه حركت در مسير حق و باور به اصول قرآني و اسلامي بدون شك نصرت الهي را در پي خواهد داشت، گفت: در سال گذشته با وجود شدت گرفتن هجمه و فشارهاي دشمنان عليه جبهه انقلاب اسلامي، دستاوردها و نتايج ارزشمند و تعيين كننده‌اي را در عرصه‌هاي مختلف به دست آورديم و به فضل الهي در 40 سالگي انقلاب ، با عبور از اين مقطع حساس، شاهد مرحله جديدي از پيشرفت و توسعه انقلاب اسلامي خواهيم بود.
فرمانده كل سپاه در پايان با اشاره به انتصاب نماينده جديد ولي فقيه در سپاه گفت: اميدواريم در مجموعه نمايندگي كه عهده ‌دار نقش اساسي و تعيين كننده در حوزه قدرت اصلي و اقتدار سپاه يعني ارتقاي مسائل معنوي واعتقادي پاسداران است ، اقدامات خوبي كه صورت گرفته بهتر و بيشتر دنبال شود و با استمرار روند‌هاي موجود به بهترين نحو بتوانيم به ايفاي نقش خود در پاسداري از انقلاب و دستاوردهاي آن بپردازيم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار