خادم:‌ عزيزان وزارت مجبورند تحملم كنند!
کد خبر: 901435
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mVH
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
اتحاد مثال زدني كشتي جواب داد، رسول برگشت
مجمع فوق‌العاده فدراسيون كشتي كه عصر دوشنبه برگزار شد يك پيام مهم و ويژه براي وزارت ورزش و كميته ملي المپيك داشت...
فریدون حسن

مجمع فوق‌العاده فدراسيون كشتي كه عصر دوشنبه برگزار شد يك پيام مهم و ويژه براي وزارت ورزش و كميته ملي المپيك داشت، اينكه كشتي با تمام توان و تمام‌قد از رسول خادم پشتيباني مي‌كند و حاضر نيست كسي ديگر جز او را به عنوان رئيس فدراسيون ورزش اول كشور بالاي سر خود ببيند.
قصه اختلاف ريشه‌دار رسول خادم با وزارت‌نشينان ورزش به قبل از المپيك 2016 برمي‌گردد، داستاني كه خيلي‌ها باورش نمي‌كردند، اما نوع رفتارهاي محمدرضا داورزني، معاون ورزش قهرماني در مجمع روز دوشنبه و اصرار بر انتخاب سرپرست به جاي رسول خادم آن هم در حالي كه اعضا از ادامه رياست خادم مي‌گفتند، ديگر جاي هيچ شكي باقي نگذاشت كه وزارت‌نشينان به‌رغم تمام ظاهرسازي‌ها چندان هم بي‌ميل به قبول استعفاي خادم و انتخاب سرپرست براي فدراسيون نبودند.
مشخص است كه وزارت ورزش در پي نشاندن گزينه مدنظر خود در اتاق رياست فدراسيون كشتي است، آرزويي كه البته با اتحاد مثال زدني جامعه كشتي بر باد رفت و به جايي نرسيد.

پاسخ مثبت در زورخانه

به هر حال در پايان مجمع دوشنبه بعدازظهر و در حالي كه قرار بود داورزني خود شخصاً با رسول خادم براي بازگشت به فدراسيون صحبت و او را متقاعد كند، اين بزرگان و ريش‌سفيدان كشتي بودند كه با حضور در زورخانه نامجوي تهران خادم را متقاعد به بازگشت كردند. در اين ديدار رؤساي هيئت‌هاي استاني از رسول خادم خواستند تا فعاليت خود را در فدراسيون كشتي از سر بگيرد و خادم نيز با قبول اين درخواست، استعفاي خود را پس گرفت. بني‌تميم، نايب‌رئيس فدراسيون كشتي با تأييد اين خبر گفت: «خادم طي يكي، دو روز آينده در محل كار خود حاضر مي‌شود. اميدوارم با همدلي صورت گرفته شاهد رشد و اعتلاي هرچه بيشتر كشتي در ميادين بين‌المللي باشيم.»

كشتي همچنان تنهاست

كشتي همچنان با معضلات ريز و درشت زيادي روبه‌رو است، اين را مي‌توان از خط به خط بيانيه رسول خادم پس از انصراف از استعفا و بازگشت به فدراسيون كشتي متوجه شد. خادم پس از احترام به رأي و درخواست مجمع عمومي و بازگشت به رياست فدراسيون كشتي در بيانيه‌اي نوشت: «اعضاي مجمع براي بار دوم استعفاي مرا نپذيرفتند. از اين همه محبت و اعتماد رؤساي هيئت‌هاي كشتي، نمايندگان ساير سازمان‌ها، نهادها و همچنين مردم عزير و علاقه‌مندان به كشتي كشور صميمانه سپاسگزارم. پايداري و اصرار نمايندگان خانواده بزرگ كشتي كشور بر ادامه فعاليت اينجانب جسارت «نه» گفتن را از من مي‌گيرد، اما دغدغه‌ها و نگراني‌ها به قوت خود باقيست و هيچ چيز تغيير نكرده است. هنوز هيچ اقدام عملي از سوي دستگاه ديپلماسي براي مذاكره با كميته بين‌المللي المپيك جهت كاهش جرائم و محروميت‌هاي سنگين جديدي كه در صورت عدم رويارويي با نمايندگان رژيم صهيونيستي، قهرمانان ملي ما با آن مواجه مي‌شوند، صورت نگرفته است. كميته بين‌‌المللي المپيك تحت فشارهاي سياسي صددرصد است. آنها در گام بعدي اجازه ميزباني و برگزاري مسابقات بين‌المللي را نيز از كشورهايي چون ايران مي‌گيرند و جالب است كه اين محروميت‌ها در كشتي بيشتر از ساير رشته‌ها دنبال مي‌شود كه اين مسئله اتفاقي نيست. نمي‌دانم اين عدم توجه و عدم پيگيري رجال محترم مسئول را چه تعبيري بايد كرد.»
خادم در ادامه اين بيانيه با اشاره به دست خالي فدارسيون براي كمك به قهرمانان كشتي گفت: «به عنوان مسئول ورزش ملي كشور، هيچ ابزاري براي كمك به قهرمانان ملي‌مان در اختيار ندارم. هيچ‌كس كنار ما نيست. اصرار من به تكليف مقامات ذي‌ربط براي كمك به قهرمانان ملي به قوت خود باقي است. نكته ديگر داستان بي‌مهري‌هاي دوستان وزارت ورزش به كشتي است. گويا اين عزيزان مجبورند بنا بر اصرار مجمع مدتي ديگر اين حقير را تحمل كنند، البته با شناختي كه از آنها دارم بعيد مي‌‌دانم تغييري رخ دهد. به هر حال وظيفه من است كه در هر موضع و جايگاهي كه هستم به احترام ايستادگي كم‌نظير خانواده بزرگ كشتي جز پاسخ مثبت چيز ديگري نگويم. به نظر مي‌رسد با شرايط موجود هم در عرصه داخلي و هم در بخش بين‌المللي با مشكلات و تنگناهاي بيشتري نسبت به گذشته مواجه خواهيم بود، به ويژه اينكه گمان مي‌شود با موضع‌گيري‌هاي اخير خانواده كشتي، حساسيت منفي بعضي از عزيزان نيز به ورزش ملي كشور افزايش يافته است.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار