رسانه ها مطالبات رهبری را از مسؤولان پیگیری کنند
کد خبر: 901314
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mTK
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی به نقش رسانه ها در تحقق مطالبات رهبری به ویژه شعار سال اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه مطالبات رهبری را به صورت های مختلف بیان کرده و در خصوص کوتاهی مسؤولان موضع گیری و مطالبه گری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در دیدار با اصحاب رسانه استان که به مناسبت سالروز شهید آوینی برگزار شد، بر اهمیت مساله رسانه و اطلاع رسانی تأکید کرد و افزود: رسانه یکی از اساسی ترین ابزارهایی است که  فضای عمومی جامعه را اداره می کند و در شکل گیری فرهنگ نقش موثری دارد. وی کار رسانه ای را حساس خواند و گفت: کار رسانه ای اگر در مسیر صحیح و درست باشد تاثیر مثبت خواهد داشت و ذخیره آخرت می شود اما اگر دقت نشده و موازین شرعی و دینی رعایت نشود امنیت و ارامش جامعه را برهم زده و خسارت اخروی را به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه ارومیه به نقش رسانه ها در تحقق مطالبات رهبری به ویژه شعار سال اشاره و خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه مطالبات رهبری را در طول سال به صورت های مختلف بیان کرده و در خصوص کوتاهی های مسوولان نهادها موضع گیری کرده و مطالبه گری کنند.

وی اذعان داشت: در مواردی به خاطر سستی رسانه ها، بیانات و مطالبات مقام معظم رهبری چند روزی از سوی مسؤولان نقل مجالس می شود اما بعد از مدتی فراموش شده و زمین می ماند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه رسانه ها می توانند در نشر معروفات و جلوگیری از منکرات موثر واقع شوند، افزود: معروفات را در رسانه ها تبلیغ کنید و  گسترش دهید، چرا که مردم عادی از رسانه ها تاثیر می پذیرند.

وی اذعان داشت: همانطور که در قرآن به آن اشاره شده است امروز در جامعه مطالب باطل را در قالب زیبا بیان کرده و آن را درست جلوه می دهند که مردم نیز آن را باور می کنند؛ برای مثال سگ را که عین نجس است به عنوان نماد تمدن و شخصیت مطرح کرده اند تا جایی که مسلمانان آن را در منزل خود نگهداری می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: ما کم کاریم، خوب کار نمی کنیم درحالیکه مطالب خوب داریم که اگر آنها را در قالب زیبا و مردم پسند بیان کنیم بسیار اثرگذار خواهد بود؛ جایگاه نظام، انقلاب و تفکر انقلابی از جمله این موارد است.

وی در ادامه اصحاب رسانه را به پرهیز از انتشار مطالب غیرواقعی توصیه کرد و افزود: در مواردی مطالبی که صحت ندارد به صورت وسیع پخش شده و آبروی افراد خدشه دار می شود بنابراین تازمانیکه یقین نداشتید مطالب را منتشر نکنید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تأکید کرد: انتشار مطالب کذب و دروغ و تقطیع سخن سبب از بین رفتن شخصیت و آبروی افراد می شود که باید  در روز قیامت پاسخگو باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در پایان گفت: اگر به سفارشات دینی در خصوص عدم غیبت، افتراء و تهمت عمل کنیم رسانه هایی بالنده خواهیم داشت که سبب سعادت دنیوی و اخروی فرد و همچنین افراد جامعه می شود.

دیدار اصحاب رسانه استان به همت بسیج رسانه استان و با همکاری خانه مطبوعات استان به مناسبت سالروز شهادت شهید آوینی انجام شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار