تبریز 2018 با حضور رئیس جمهور و 40 وزیر کشورهای اسلامی و سفرا افتتاح می‌شود
کد خبر: 901284
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mSq
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
سخنگوی مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی:
سخنگوی مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه استان میزبان رئیس جمهور در 4 و 5 اردیبهشت خواهد بود، گفت: مراسم رسمی تبریز 2018 با حضور 21 وزیر کشورهای اسلامی و 19 سفیر با حضور رئیس جمهور آغاز می شود.

یعقوب شیویاری  با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان با حضور استاندار آذربایجان‌شرقیُ معاون عمرانی استانداری و مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استان اظهار کرد:‌ در این جلسه موضوع مهم از قبیل تبریز ۲۰۱۸ و دریاچه ارومیه مطرح شد که اگر مورد خاصی پیش نیاید،  آذربایجان‌شرقی طبق روال برنامه‌ها ۴ و ۵ اردیبهشت ماه میزبان رئیس جمهور و هیئت همراه در سفر استانی و افتتاح رسمی تبریز ۲۰۱۸ خواهیم بود.

‌وی افزود:‌ در مراسم رسمی افتتاح تبریز ۲۰۱۸ از ۲۱ وزیر از کشورهای اسلامی، ۱۹ سفیر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی، نمایندگان عضو کمیسیون گردشگری مجلس مقامات استانی و کشوری هیئت کابینه رئیس جمهور‌ دعوت به عمل آمده است. 

سخنگوی مجمع نمایندگان استان با تاکید به اینکه همه برنامه‌ها برای تبریز ۲۰۱۸ در راستای معرفی هرچه بهتر تبریز در جهان به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام است،‌ گفت:‌ با توجه به اینکه سفر استانی و افتتاح رسمی تبریز ۲۰۱۸ در یک روز خواهد بود از این‌رو به عنوان نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی مطالبات استانی از رئیس جمهور خواهیم داشت.

وی ادامه داد:‌ ما در استان مطالباتی داریم که قبلا در سفر استانی رئیس جمهور برخی اعتباراتی وعده داده شد که به علت برخی مشکلات اعتباری در کشور تخصیص داده نشد که البته طبق گزارش مدیرکل برنامه بودجه استان در بیشتر پروژه‌ها اعتبار بالای ۱۰۰ درصد نیز داشت.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در سفر استانی رئیس جمهور ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه از قبیل عمرانی، اقتصادی‌ و سرمایه‌گذاری در سراسر استان پیشنهاد خواهیم کرد،‌افزود: ‌ البته احتمال اینکه همه این مقدار پروژه تعریف شده به علت مشکلات و کمبود اعتبارات مورد قبول رئیس‌جمهور نباشد از این‌رو برای هر شهرستان حداقل پروژه به عنوان پروژه‌های حیاتی به رئیس جمهور معرفی خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد:‌ پروژه های از قبیل قطار تبریز - میانه، آزادراه‌ها، چهار بانده کردن بزرگراه‌ها، مشکلات آب شرب و تنش‌های آب موجود در استان‌ از قبیل مطالبات مهم استان در سفر رئیس جمهور خواهد بود. 

شیویاری با اشاره به موضوع دریاچه ارومیه و اهمیت آن در کل کشور تصریح کرد:‌ با توجه به اینکه ۲۶ بند برای احیای دریاچه ارومیه تعیین شده تا با این بندها دریاچه به وضعیت مطلوبی برسد که از جمله راه های احیای دریاچه ارومیه انتقال آب از کردستان، استفاده از تصفیه خانه‌های تبریز ‌بود که نیاز به اعتبارات کلانی دارد.

وی ادامه د‌اد: تاسیس فرهنگستان زبان ترکی یکی دیگر از مطالبات اساسی استان آذربایجان شرقی بوده که در سفر استانی رئیس جمهور به استان این درخواست را نیز خواهیم کرد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان در ادامه گفت‌وگو با فارس با اشاره به این که البته مسائل زیادی در جلسه مطرح شد‌ه و تا سفر رئیس جمهور به استان جلسه دیگر نیز خواهیم داشت،‌ گفت: تمام پروژه‌ها و مطالبات به صورت فهرست‌وار و کامل تهیه شده و به رئیس جمهور انتقال داده می‌شود.

 وی در ادامه حضور وزرا در استان را از اواخر فروردین ماه تا دهه اول اردیبهشت ماه را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ در استان پروژه‌های زیادی از قبیل عمرانی راه و شهرسازی و غیره وجود دارد که با حضور وزرا و هیئت کابینه رئیس جمهور این مطالبات ارائه خواهد شد. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار