کارت‌های ملی قدیمی تا پایان خرداد اعتبار دارد
کد خبر: 901060
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mPE
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان :
مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: تا کنون نزدیک به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در استان کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.

ببه گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،اشاره به آمار مراجعه مردم درسال  ۹۶برای دریافت کارت ملی هوشمند، اظهارکرد: از مجموع چهار میلیون و ۱۷ هزار نفر جمعیت استان که هدف مشمول کارت ملی هستند، آمار ماههای پایانی سال ۹۶ نشان داد که حدود یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۳۲۹ هزار نفر تا پایان اسفندماه به مراکز صدور کارت مراجعه کرده اند و در مجموع در بخش کارت ملی هوشمند تا کنون نزدیک به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر این کارت را دریافت کرده اند.

حسین غفرانی کجانی گفت: صدور کارت ملی هوشمند از ابتدای آغاز این طرح تا پایان سال ۱۳۹۶ برای ۶۲ درصد از کل جامعۀ هدف در استان محقق شده و تا تحقق کامل آن نزدیک به یک میلیون و  ۵۰۰ هزار نفر دیگر نیز باید به مراکز صدور کارت مراجعه کنند.

وی ادامه داد درباره تمدید صدور کارت ملی هوشمند تا خرداد ماه امسال گفت: با توجه به ازدحام جمعیت و حجم مراجعان به دفاتر پیشخوان و دفاتر پست و مراکز ثبت احوال در ماه های پایانی سال گذشته، سازمان ثبت احوال فرصت افزوده ای را در نظر گرفته است تا این شرایط در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد  ۹۷ برای مراجعه هر چه بهتر شهروندان فراهم شود.

وی ادامه داد: کارت های ملی قدیمی تا پایان خردادماه سال ۹۷ اعتبار دارد ولی کاربردی‌شدن کارت ملی هوشمند تا پایان سال توسط هیات دولت تمدید شده است.

غفرانی تصریح کرد: برای رفاه حال شهروندان و به منظور روان سازی بیشتر در روند صدور کارت ها، از ماه های قبل علاوه بر انجام کار در ۸۴ دفتر پیشخوان، تعداد ۶۵ دفتر نیز فعالیت صدور کارت ملی هوشمند را بر عهده دارند و در ۸۴ دفتر علاوه بر صدور کارت ملی، برنامه تعویض شناسنامه نیز انجام می شود.

وی یادآور شد: علاوه بر این در ۴۴ دفتر پست و تعدادی از ادارات ثبت احوال، ۲۰۰ ایستگاه کاری تشکیل شده و خدمات رسانی به مردم انجام می شود که البته بخشی از این دفاتر در طی چند ماه آخر سال گذشته گسترش یافته اند.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به فعالیت ۶۰ ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند گفت: این ایستگاه های سیار، خدمات لازم برای ارایه کارت ملی هوشمند را باتوجه به مباحث جغرافیایی و ظرفیت خدماتی بر عهده دارند.

وی افزود: انجام این برنامه در ادارات پست و دفاتر پیشخوان خدمات دولت، روند اجرای عملی آن را افزایش می دهد و فرصت خوبی برای خدمات رسانی به نقاط محروم و مکانهایی است که ساکنان آن امکان دسترسی به ایستگاه های ثابت و مرکزی را ندارند و کاهش حجم مراجعات و درخواست به ایستگاه های ثابت مرکزی را نیز به دنبال دارد.

غفرانی کجانی، مغتنم شمردن ماه های اولیه سال را برای درخواست کارت ملی هوشمند ازسوی شهروندان ضروری دانست و گفت: توصیه می کنم که شهروندان ماه های اولیه سال ۹۷ را برای انجام این برنامه مغتنم بشمارند و اقدام برای دریافت کارت ملی را به روزهای پایانی موکول نکنند تا انجام  این پروژه به طور کامل محقق شده و در این زمینه شاهد خروجی بالا و اقدامات ارزنده ای باشیم.

وی خاطرنشان کرد: همشهریان توجه کنند که با ثبت نامی که انجام می دهند یک ظرفیت اشغال می شود و باید برای فرآیند بعدی مراجعه کنند،  این درحالی است کهبارها مشاهده شده که ثبت نام، صورت گرفته اما برای فرآیند بعدی مراجعه‌ای نشده است.

غفرانی گفت: شهروندان باید بعد از دریافت پیامک از طریق سازمان ثبت احوال به موقع برای دریافت کارت مراجعه کنند تا در دفاتر پستی با انبوه های کارت ملی صادره مواجه نشده و خللی در روند ارائه خدمات به شهروندان ایجاد نشود.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار