آخرین وضعیت بسته مزدی سال ۹۷
کد خبر: 900789
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mKr
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
معاون روابط کاردرباره آخرین وضعیت بسته مزدی سال ۹۷ گفت:تا کنون جلسه شورای عالی کار در سال ۹۷برگزار نشده است. اما تا پایان فروردین ماه سال جاری این جلسه برگزار و بسته مزدی تعیین تکلیف می شود.
 
تسنیم: احمد مشیریان، معاون روابط کار وزارت کار، درباره آخرین وضعیت بسته مزدی ۹۷ گفت: تا کنون جلسه شورای عالی کار در سال ۹۷ برگزار نشده است. اما تا پایان فروردین ماه سال جاری این جلسه برگزار و بسته مزدی تعیین تکلیف می‌شود.

وی بیان کرد: درجلسات قبل از سال، کارگران و کارفرمایان پیشنهادات خود را مطرح کردند. کارگران افزایش ۱۲ درصدی نسبت به پایه حقوق سال ۹۶ به علاوه رقم ثابت روزانه ۲ هزار و ۴۱۸ تومان و ۸ ریال را پیشنهاد کردند و از طرفی نمایندگان کارفرمایی درباره میزان افزایش مزد سایر سطوح افزایش ۸.۳ درصدی به علاوه روزانه ۳ هزار و ۳۳۳ تومان و ۵ ریال را مطرح کردند.

در آخرین نشست مذاکرات مزدی ۹۷ در قالب شورای عالی کار در روز‌های پایانی سال گذشته، دستمزد «حداقل بگیران» یعنی شاغلانی که دستمزد پایه آن‌ها در سال ۹۶ به میزان ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان بود، با افزایش ۲۰ درصدی ۱۸۵ هزارو ۹۸۶ تومان افزایش یافت، تا دستمزد پایه حداقلی بگیران در سال ۹۷ به حدود یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان برسد.

بر اساس این گزارش، حق بن کارگری برای سال ۹۷ ثبت شد و همان ۱۱۰ هزار تومان خواهد بود. حق مسکن نیز بر اساس مصوبه سال گذشته هیأت وزیران ۴۰ هزار تومان است که این دو ردیف نیز به دستمزد پایه حداقلی بگیران اضافه خواهد شد.

اما دستمزد شاغلانی که بیش از ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان است تحت عنوان «سایر سطوح مزدی» شناخته می‌شوند که به دلیل اختلاف نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی به بعد از تعطیلات نوروز موکول شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار