عرضه کالاهای خارجی در بازارهای کوثر اصفهان ممنوع شد
کد خبر: 900783
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mKl
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
بر اساس تصمیم شورای اسلامی شهر اصفهان مقرر شد تا بازارهای روز کوثر که شهرداری متولی آن‌هاست تنها اجناس داخلی عرضه کرده و از عرضه اجناس خارجی خودداری کنند تا بیشتر روی عرضه تولیدات داخلی تمرکز صورت گیرد.

علیرضا نصراصفهانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اعلام اين خبرگفت: بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی به دلیل عدم استفاده از کالای ایرانی و تولیدات داخلی کشور است.

وی افزود: شعار امسال یکی از شعارهای اساسی است که اگر مورد توجه قرار گیرد می‌تواند بخشی از مشکلات اشتغال را ساماندهی کند و اعتماد به نفس تولیدکنندگان داخل را افزایش دهد؛ حمایت از تولید ملی کارخانه‌جات در آستانه ورشکستگی را نجات خواهد داد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: کشورهایی که در دنیا به استقلال اقتصادی رسیده‌اند مسیر حمایت از تولید داخل کشور خود را طی کرده‌اند و به تولیدکنندگان خود اعتماد کرده‌اند؛ البته آنان کیفی‌بخشی به تولیدات را هم در نظر داشته تا علاوه بر تأمین نیازهای داخلی خود، محصولات خود را به دیگر کشورهای جهان نیز صادر کنند.

تولیدکننده داخلی کیفیت را افزایش دهد

وی با بیان این‌که بهبود کیفیت تولید داخل نیازمند صبر، مقاومت و همراهی مردم است، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگانی که انتظار دارند مردم به سمت تولیدات داخلی بروند نیز باید روی کیفیت محصولات خود کار کنند و آن را ارتقا دهند.

نصر اصفهانی اذعان داشت: تولیدات داخل به لحاظ کیفیت و قیمت به سختی می‌توانند با تولیدات خارجی رقابت کنند اما با صبوری و سعه صدر مردم این مشکلات قابل حل است؛ ممکن است برای خرید یک کالای ایرانی مجبور شویم پول بیشتری پرداخت کنیم اما این کار در حمایت از تولیدکننده و کالای ملی بسیار مؤثر است و آینده بهتری را برای کشور رقم می‌زند.

وی با اشاره به برنامه‌های شورای شهر و شهرداری اصفهان در راستای تحقق شعار سال 97 و حمایت از تولیدات داخلی تصریح کرد: نخستین دستور کار جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان در سال 97 بررسی ابعاد شعار سال و چگونگی حمایت از تولد داخل بود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان داشت: غالب خریدهای شهرداری و شورای شهر اصفهان برای امور جاری باید از تولیدات داخلی تأمین شود؛ همچنین برای پروژه‌های شهرداری تا آنجا که ممکن است باید از اقلام ایرانی استفاده شود و بر اساس تصمیم شورای اسلامی شهر اصفهان مقرر شد تا بازارهای روز کوثر که شهرداری متولی آن‌هاست نیز تنها اجناس داخلی عرضه کرده و از عرضه اجناس خارجی خودداری کنند تا بیشتر روی عرضه تولیدات داخلی تمرکز صورت گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار